وزیر ارتباطات:

رومینگ اینترنت برای زوار اربعین ۳۰۰ درصد ارزان گردید

رومینگ اینترنت برای زوار اربعین ۳۰۰ درصد ارزان گردید

به گزارش وب كنفرانس وزیر ارتباطات بابیان اینكه زیرساخت های ارتباطی در كشور و همین طور مسیر راهپیمایی اربعین توسعه یافته است، اظهار داشت: بهای رومینگ اپراتورهای داخلی 300درصد ارزان تر شد.به گزارش وب كنفرانس به نقل از رادیو اربعین، محمدجواد آذری جهرمی درباره توسعه زیرساخت های ارتباطی و بابیان اینكه عراق به خاطر مشكلات امنیتی اینترنت خودرا در ایام اخیر قطع و یا محدود كرده است، بیان داشت: زوار می توانند از رومینگ اپراتورهای ایرانی كه ۳۰۰درصد هم ارزان تر نسبت به سال قبل شده استفاده كنند.
وی اضافه كرد: درباره مكالمات صوتی هم باید گفت سابقاً سیمكارت های عراقی به صرفه تر بودند اما با مذاكرات و تلاش هایی كه صورت گرفت امروز مكالمات با ایران بوسیله سیمكارت های ایرانی و رومینگ، مقرون به صرفه تر است كه البته جدول آن در اختیار زوار قرارگرفته است.
در خصوص استفاده از اینترنت اما باید گفت هنوز سیمكارت عراقی مقرون به صرفه تر است اما به هر صورت باید گفت رومینگ ایران با كاهش قابل توجه روبرو شده و البته در اختیار زوار قرار دارد.
وزیر ارتباطات كابینه دوازدهم بابیان اینكه اربعین بزرگ ترین گردهمایی مذهبی جهان است پس با این تراكم جمعیت میلیونی قاعدتاً چارچوب های خاص ارتباطی نیز باید مهیا شود، تاكید كرد: كاری كه شركت های ارتباطی عراقی با عنایت به حجم و ازدحام جمعیت انجام داده اند به واقع كاری دشوار و بزرگ است.
آذری جهرمی بابیان اینكه در سال های قبل مشكلاتی درزمینهٔ اینترنت در عراق وجود داشت كه البته سال به سال به تقویت زیرساخت ها این مشكلات كمتر شدند، اضافه كرد: امسال طرف عراقی ظرفیت اینترنت خودرا دو برابر كرده تا بتوانیم شاهد خدمات بهتری باشیم.
وی بابیان اینكه عراق بنا به اتفاقات روزهای قبل اینترنت را قطع كرده بود، تاكید داشت: در ایام قبل شاهد قطعی اینترنت در این كشور بودیم كه البته در روز گذشته شاهد اتصال ۱۴ ساعته آن بودیم كه البته شرایط عادی شده و روزبه روز هم بهتر می شود.

1398/07/20
14:59:12
5.0 / 5
4674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری