در سوال از وزیر ارتباطات

پژمان فر: بیشتر از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مشكلات فضای مجازی است

پژمان فر: بیشتر از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مشكلات فضای مجازی است

وب كنفرانس: نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه بیشتر از 20 درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مشكلات فضای مجازی است و بیشتر از 80 درصد از این موارد به سبب مشخص نبودن هویت افراد در فضای مجازی است.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، نصرالله پژمان فر در جلسه علنی پس از ظهر امروز (دوشنبه) و در جریان طرح سوال خود از آذری جهرمی درباره ی علت عدم انجام وظایف قانونی وزارت ارتباطات در احراز هویت افراد در اینترنت، ساماندهی فیلترشكن ها و قطع سیمكارت های مجعول اظهار داشت: امروز در فضای مجازی در شرایطی قرار گرفتیم كه بسیاری از افراد جهت استفاده از این فضا باید از فیلترشكن و وی پی ان استفاده كنند. برنامه ی مشخصی هم نداریم؛ در صورتیكه باید سطح دسترسی افراد در فضای مجازی مشخص شود و احراز هویت صورت گیرد. دستگاه متولی هم وزارت ارتباطات است و احراز هویت وظیفه این وزارتخانه.
وی با بیان این كه بین ۵۰۰ هزار تا دو میلیون سیمكارت مجعول وجود دارد افزود: در این زمینه اقدامات حداقلی صورت گرفته اما باید جلوی فساد گرفته شود، ما همان سیم كارتی كه برای یك ایرانی صادر می نماییم به یك خارجی هم می دهیم و همان سطح دسترسی برای او تعریف می شود.
وی با اشاره به اینكه برخی اظهارات وزیر ارتباطات فرار رو به جلو است افزود: در فضای مجازی باید هویت كاربر مشخص باشد چرا این كار در شورای عالی فضای مجازی صورت نمی گیرد؟
پژمان فر افزود: در كشور عراق به مسافران سیمكارت یك هفته ای تا دو هفته ای می دهند؛ چرا در ایران به همه كسانی كه وارد كشور می شوند با ارائه پاسپورت خدمات طولانی مدت ارائه می شود؟ من معتقدم این فضای ناامن به سبب منافع و پول و بهره برداری های اقتصادی می باشد كه از آن دست بر نمی دارند.
نماینده مردم مشهد با بیان این كه بیشتر از ۲۰ درصد پرونده های دستگاه قضایی به خاطر مشكلات فضای مجازی است افزود: از این میان بیشتر از ۸۰ درصد به سبب مشخص نبودن هویت افراد است؛ در صورتیكه این تكنولوژی وجود دارد، تكالیف بالادستی هم هست، اما این اراده نیست. آقای جهرمی مسئولیت مستقیم در این زمینه دارد و ما باید این پیام را بدهیم كه از فضای مجازی ناراضی هستیم.
در ادامه نمایندگان با رای خود اعلام نمودند كه از پاسخ وزیر قانع شده اند.
منبع:

1398/06/12
15:00:15
5.0 / 5
4303
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری