ماجرای دریافت ۱۰ هزار تومان برای تحویل كارت سوخت چیست؟

ماجرای دریافت ۱۰ هزار تومان برای تحویل كارت سوخت چیست؟

وب كنفرانس: هم اكنون حدود ۷۲۱ هزار كارت سوخت در باجه های معطله پست مانده است كه هنگام تحویل این كارت ها به صاحبانشان ۱۰ هزار تومان دریافت می شود كه طبق اعلام سخنگو شركت ملی پخش فراورده های نفتی این مبلغ برای هزینه های صدور كارت و پست است.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، طرح استفاده از كارت سوخت شخصی از بیستم مردادماه یعنی پنج روز دیگر شروع می شود اما هنوز افرادی هستند كه موفق به دریافت كارت سوخت خود نشده اند، عمده این افراد هم كسانی هستند كه در گذشته در سامانه دولت همراه ثبت نام كرده بودند و الان منتظر رسیدن كارت سوخت خود هستند.
این دسته از افراد هنگام تحویل كات سوخت خود باید مبلغی را پرداخت كنند، فاطمه كاهی - سخنگو شركت ملی پخش فراورده های نفتی - در اینباره به ایسنا توضیح داد: افرادی كه از راه سامانه دولت همراه اقدام نموده اند، در آن زمان مبلغی را پرداخت نكرده بودند چونكه تنها قرار بود كارت بانك به كارت سوختشان لینك شود.
وی ادامه داد: با عنایت به این كه مقرر است حالا كارت سوخت جدید برای این افراد صادر شود، مبلغ ۱۰ هزار تومان به منظور صدور كارت و هزینه های پستی دریافت می شود.
همینطور بهزاد اقبال خواه - عضو هیأت مدیره شركت ملی پست - با اشاره به آمار كارت های سوخت باقی مانده در پست، به ایسنا اظهار داشت: طبق آمار تا اواخر تیرماه حدود ۷۲۱ هزار كارت در باجه های معطله پست مانده است. از راه شركت پالایش و پخش فراورده های نفتی برای صاحبان این كارت ها پیامك و باركد پستی ارسال شده است. شهروندان باید این باركد پستی را روی سایت رهگیری پست بررسی نمایند و ببینند كارتشان در كدام باجه معطله قرار دارد. اگر آدرسشان تغییر نكرده باشد، می توانند درخواست دهند كه باردیگر برایشان ارسال شود و اگر تغییر كرده باشد، باید با رفتن به باجه معطله، با كارت شناسایی و كارت خودرو آنرا دریافت نمایند.
عضو هیأت مدیره شركت ملی پست درباره ی هزینه ی تحویل كارت های سوخت توضیح داد: زمانی كه ما كارت سوخت را تحویل می دهیم، چه در باجه معطله باشد و شخص خودش رجوع كند و چه ما كارت سوخت را به خانه شهروندان ببریم، باید ۱۰ مبلغ هزار تومان دریافت نماییم. خیلی ها فكر می كنند پست این ۱۰ هزار تومان را برای خودش می گیرد و زمانی كه خودشان برای دریافت كارت سوخت رجوع می كنند، نباید این مبلغ را بپردازند، درحالی كه این مبلغ به حساب شركت پالایش و پخش واریز می شود و برای شركت پست نیست.
وی افزود: ما طبق قراردادی كه با شركت پالایش و پخش داریم، موظف شدیم این مبلغ ۱۰ هزار تومان را به ازای هر كارت سوخت از مردم جمع آوری نماییم كه مستقیما هم به حساب پخش و پالایش واریز می شود. البته برای ارسال مجدد كارت های سوخت، تعرفه ی درون شهری حدود ۷۳۰۰ تومان دریافت می نماییم.
با عنایت به اجرای مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی برای الزامی شدن عرضه بنزین با استفاده از كارت هوشمند سوخت شخصی از بیستم مردادماه امسال، لازم است مالكان خودرو و موتورسیكلت كه دارای كارت هوشمند سوخت شخصی هستند، به منظور شناسایی مشكلات احتمالی و كسب اطمینان خاطر از صحت عملكرد كارت سوخت، طی روزهای باقی مانده حداقل یك نوبت سوختگیری از راه كارت های سوخت شخصی خود انجام و در صورت بروز هرگونه مشكل احتمالی، موارد را به سامانه ۰۹۶۲۷ اطلاع دهند.
طرح اجبار استفاده از كارت سوخت شخصی با اولویت كلان شهرهای تهران، كرج، تبریز و اصفهان، اجرا می گردد.
همه كارت های سوخت صادره دارای رمز هستند
بنا بر اعلام شركت ملی پخش فراورده های نفتی، تمامی كارت های سوختی كه از جانب شركت ملی پخش برای متقاضیان صادر می شوند رمز گذاری شده اند و رمز كارت های سوخت 4 رقم سمت راست كد ملی صاحبان كارت سوخت است. تغییر رمز فقط با مدارك هویتی در نواحی شركت پخش انجام می شود.1398/05/15
12:51:38
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری