تسهیلات ۱۷ میلیاردی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته در بهار، برنامه صندوق برای پشتیبانی از استان ها

تسهیلات ۱۷ میلیاردی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته در بهار، برنامه صندوق برای پشتیبانی از استان ها

وب كنفرانس: عضو هیات مدیره صندوق توسعه صنایع پیشرفته كشور اظهار داشت: صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته كشور در سه ماهه اول امسال 17 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت كرده است.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، مهدی فرنیان، روز شنبه (۵ مرداد) در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان كردستان اظهار نمود: صندوق پشتیبانی از تحقیقات و توسعه صنایع الكترونیك زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است كه با هدف پشتیبانی از صنایع الكترونیك و پیشرفته كار خودرا از سال ۷۸ آغاز نموده و از یك ماه پیش نیز به صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: صندوق حمایت و توسعه صنایع پیشرفته در چهار حوزه پرداخت تسهیلات مالی، وام و صدور ضمانت نامه، ارائه خدمات كارشناسی، انجام سرمایه گذاری ریسك پذیر و هدف پذیر به صورت غیرمستقیم و بیمه نامه های تخصصی فعالیت می كند.
عضو هیات مدیره صندوق تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته كشور با اشاره به اینكه سقف وام و تسهیلات پرداختی ما سه میلیارد تومان است، عنوان كرد: فعالیت های صندوق در حوزه صنایع پیشرفته شامل الكترونیك، فناوری های زیستی، نانو، هوافضا، اتوماسیون، خدمات سخت افزاری و نرم افزاری و رشته های در رابطه با این حوزه است.
وی افزود: این حوزه ها چون ارزش افزوده بالایی دارند، اگر در كردستان فعال و حمایت شوند، موجب افزایش اشتغالزایی و ارتقای كردستان در بخش فناوری های نو می شود.
فرنیان با تاكید بر اینكه ما حامی كسب و كارهای الكترونیكی و استارتاپ ها هستیم، اشاره كرد: استارتاپ ها چون با هزینه كمتر از سایر بخش ها امكان فعال سازی دارند و ارزش افزوده بالایی را نیز ایجاد می كنند، بهتر است كه سازمان صنعت معدن در كردستان انرژی خودرا بر آنها متمركز كند تا مشكل اشتغالزایی تا حدودی حل شود.
ایشان سپس با اشاره به اینكه صندوق صنایع پیشرفته به دنبال ارتقای سرمایه خود است، اظهار داشت: سرمایه قبلی این صندوق ۱۲۵ میلیارد تومان است كه مقرر است به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.
عضو هیات مدیره صندوق تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته كشور در ادامه اضافه كرد: امسال برنامه ما پشتیبانی از استان هایی است كه سال قبل مورد حمایت قرار نگرفته اند و در این راستا كردستان هم جزو استان های مورد حمایت ماست.
وی اعلام نمود: سال قبل ۷۰ میلیارد تومان ضمانت نامه صادر و ۶۲.۵ میلیارد تومان تسهیلات مالی و وام را پرداخت كردیم. در سه ماهه اول امسال ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات مالی پرداخت شده و ۲۸ میلیارد تومان ضمانت نامه نیز ارائه شده است.
فرنیان اشاره كرد: با عنایت به افزایش سرمایه در نظر گرفته شده امسال هم در بخش ضمامت نامه و هم سرمایه عملكرد ما دو برابر خواهد شد.

منبع:

1398/05/06
13:48:24
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری