نتایج نظرسنجی های ایسپا نشان داد

واتس اپ از تلگرام پیشی گرفت، میزان حضور ایرانیان در شبكه های اجتماعی مجازی

واتس اپ از تلگرام پیشی گرفت، میزان حضور ایرانیان در شبكه های اجتماعی مجازی

وب كنفرانس: نتایج نظرسنجی اخیر ایسپا گویای آن می باشد كه 70 درصد مردم ایران، حداقل از یكی از شبكه های اجتماعی مجازی استفاده می نمایند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، نتایج نظرسنجی ملی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران( ایسپا) كه در ایام ۱۷ و ۱۸ تیرماه ۹۸ به صورت تلفنی و با جامعه آماری شهروندان كل كشور( شامل شهر و روستا) انجام شده است نشان داده است كه ۷۰ درصد مردم ایران، حداقل از یكی از شبكه های اجتماعی مجازی استفاده می نمایند.
در یكی دیگر از نتایج نظرسنجی ملی مركز افكارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا ) كه روزهای ۱۷ و ۱۸ تیر ۹۸ انجام شد از پاسخگویان پرسیده شد: « شما هم اكنون از كدام یك از شبكه های اجتماعی استفاده می كنید؟»
براساس نتایج این نظرسنجی، ۴۲.۸ درصد شركت كنندگان از واتس اپ، ۴۲.۴ درصد از تلگرام، ۳۹.۵ درصد از اینستاگرام، ۲.۸ درصد از سروش، ۲.۳ درصد از فیس بوك، ۱.۹ درصد از توییتر، ۰.۸ درصد از لاین، ۰.۷ درصد از بله، ۰.۶ درصد از آی گپ، ۰.۵ درصد از گپ، ۰.۲ درصد از بیسفون و ۰.۱ درصد از ساینا استفاده می نمایند. هم چنین ۳۰.۴ درصد شركت كنندگان گفته اند كه از هیچ كدام از شبكه های اجتماعی مجازی استفاده نمی كنند.
لازم به ذكر است كه پاسخگو می توانسته چند گزینه برای پاسخ، انتخاب نماید.
درصد استفاده از تلگرام و واتساپ بر اساس نظرسنجی اسفندماه ایسپا در سال ۱۳۹۷ با جامعه آماری شهروندان كل كشور، به ترتیب ۵۵.۹ و ۲۵.۱ درصد بوده است.
در رابطه با همین موضوع، یكی دیگر از نظرسنجی های ایسپا كه در اسفند ۹۷ انجام شد، نشان داد كه ۷۱ درصد جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله از تلگرام و ۴۹ درصد این جوانان از اینستاگرام استفاده می نمایند.
یكی دیگر از نظرسنجی های ایسپا كه در اسفند ۹۷ انجام شده بیان كننده این است كه در سال ۹۷، ۵۴ درصد مردان از تلگرام، ۲۸ درصد از اینستاگرام، ۲۴ درصد از واتس اپ و ۳ درصد نیز از پیام رسان سروش استفاده می كردند.
هم چنین، دیگر نظرسنجی ایسپا كه در اسفند سال ۹۷ انجام شده بیان كننده این است كه ۵۸ درصد زنان از تلگرام، ۳۱ درصد آنها از اینستاگرام، ۲۷ درصد از واتس اپ و هم چنین ۲ درصد از پیام رسان سروش استفاده می كردند.
علاوه بر آن، یكی از نظرسنجی های ایسپا كه مهرماه ۹۷ انجام شده نشان داده است كه با وجود فیلترینگ، هم چنان بیشتر از ۴۷ درصد كاربران از تلگرام استفاده می نمایند. همین طور نتایج نظرسنجی نشان داده است استفاده از واتس آپ پس از فیلتر تلگرام افزایش یافته است.1398/04/29
18:41:01
5.0 / 5
4812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری