ویندوز به خط آخر نزدیك می شود؟

ویندوز به خط آخر نزدیك می شود؟

به گزارش وب كنفرانس به نظر می آید كه مایكروسافت می خواهد جایگزین بهتر و كارآمدتری را برای سیستم ویندوز معرفی نماید.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، پس از نمایشگاه كامپیوتكس ۲۰۱۹ شایعات و گزارش های گوناگونی در خصوص تلاش مایكروسافت، شركت توسعه دهنده محبوب ترین سیستم عامل كامپیوتر یعنی ویندوز در خصوص جایگزینی آن و عرضه یك سیستم عامل بهتر و كارآمدتر منتشر گردید.
با اینكه این غول تكنولوژی آمریكایی به صورت رسمی معرفی یك سیستم عامل جدیدتر و بهتر را تأیید نكرده است اما نیك پاركر، معاون امور مشتریان و فروش دستگاه های مایكروسافت، همزمان با حضور در رویداد كامپیوتكس ۲۰۱۹ در مورد رویكرد جدید مایكروسافت درباره یك سیستم عامل مدرن و یكپارچه اظهاراتی را بیان كرد كه جنجال و سر و صدای زیادی را در دنیای فناوری به وجود آورد.
همه این جنجال ها برای آن است كه احتمال می رود مایكروسافت تصمیم جایگزینی ویندوز را برای سیستم های كامپیوتر گرفته باشد.
با اینكه پاركر در این رویداد هیچ گونه اشاره ای به نام این سیستم عامل مدرن نكرد اما به وضوح بیان كرد كه مایكروسافت می خواهد نسل جدیدی از دستگاه های كامپیوتر را كه مجهز به یك سیستم عامل مدرن و یكپارچه هستند، را آماده سازی كند.
بر مبنای گفته های وی، مایكروسافت باور دارد كه معرفی یك سیستم عامل مدرن و یكپارچه به صورت پیش فرض برای سیستم های كامپیوتر احتمال حملات سایبری، بدافزاری و صدمه پذیری های امنیتی را تقریباً به صفر خواهد رساند. در كنار همه این تفاسیر، این سیستم عامل قابلیت اتصال به شبكه نسل پنجم اینترنت همراه را هم خواهد داشت كه به كاربران امكان بهره مندی از خدمات پرسرعت این نسل جدید از اینترنت را می دهد.
تحلیلگران فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه تمامی تعاریفی كه مایكروسافت قبلاً و همینطور در جریان برگزاری رویداد كامپیوتكس ۲۰۱۹ عامل یكپارچه و مدرن داشته، هیچ شباهتی به سیستم عامل كنونی آن یعنی ویندوز ندارد و این بدان معناست كه احتمالاً ویندوز در سال های پایانی عمر خود به سر می برد و شركت مادر و توسعه دهنده آن می خواهد بزودی محبوب ترین تعامل كامپیوتر در جهان را با یك گزینه بهتر و مدرن تر با قابلیت پشتیبانی از شبكه ۵g و اتصال به سایر دستگاه های هوشمند جایگزین كند.
منبع:

1398/03/10
16:37:24
5.0 / 5
4618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری