برای جلوگیری از حملات سایبری؛

سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات رونمایی گردید

سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات رونمایی گردید

وب كنفرانس: همزمان با روز جهانی ارتباطات از پروژه سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات (دژفا) برای جلوگیری از حملات سایبری شبكه، زیرساخت و اپلیكیشن های بومی رونمایی گردید.به گزارش وب كنفرانس به نقل از مهر، همزمان با روز جهانی ارتباطات از ۴ پروژه ملی رونمایی گردید.
یكی از این پروژه ها، پروژه سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات (دژفا) است كه این پروژه با هدف تضمین امنیت سایبری خدمات در بستر شبكه ملی اطلاعات به بهره برداری رسیده است.
این پروژه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و بعنوان تله افزاری برای شناسایی برنامه های ویروسی و جلوگیری از حمله به زیرساختهای شبكه ملی اطلاعات به بهره برداری رسید.
در همین حال پروژه «سروا» بعنوان درگاهی برای دسترسی به داده های ملی به بهره برداری رسید. این پروژه درگاهی برای كسب و كارهای فضای مجازی شمرده می شود كه بتواند از داده های دولتی استفاده نماید.
به بیان دیگر سروا سكویی برای شبكه دولتی و شبكه اینترنت و استفاده از داده های دولتی در فضای عمومی خواهد بود كه می تواند در اختیار استارت آپ ها قرار گیرد.
این پروژه بعنوان بازگشایی قفل های دولتی در داده های ملی به بهره برداری رسید.
رونمایی از تجهیزات بومی در شبكه مخابراتی كشور در ۴ استان تهران، آذربایجان غربی، فارس و هرمزگان از دیگر پروژه های رونمایی شده در این روز است كه در ۱۰۳۸ نقطه كشور این تجهیزات نصب و به راه افتاده است.
در همین حال افتتاح پروژه پهن باند به شبكه ملی اطلاعات در ۷۲۰۰ روستا با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه های افتتاح شده در روز جهانی مخابرات است كه تمامی این پروژه ها با كلیك وزیر ارتباطات شروع به كار كردند.

1398/02/29
15:38:25
5.0 / 5
4550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری