گاف امنیتی سامسونگ اطلاعات كاربران در خطر!

گاف امنیتی سامسونگ اطلاعات كاربران در خطر!

وب كنفرانس: یك پژوهشگر امنیتی اخیرا دریافته است كه بعضی از سورس كدهای محرمانه سامسونگ برای مدتی در دسترس عموم كاربران قرار گرفته بوده است.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، این روزها حفاظت از امنیت سایبری و فایل های محرمانه شركت ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی متعددی در جهان از اهمیت بسزایی برخوردار شده است، پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری با تحقیقات و بررسی های دقیق خود به شدت در تلاش هستند سهل انگاری شركت های بزرگ در جهان را كشف كرده و با یادآوری آن به آنها آگهی دهند كه هرچه سریع تر به برطرف نمودن نقص و مشكلات امنیتی مربوطه بپردازند تا حریم خصوصی كاربران آنها گرفتار مشكل نشود.
این طور به نظر می آید كه بعضی از اطلاعات و فایل های محرمانه سامسونگ برای مدتی تقریباً طولانی برای دسترسی عموم كاربران و هكرها روی فرم پلتفرم گیت لب قرار داشته است.
گفته می شود این فایل های افشا شده شامل سورس كدهای مربوط به پروژه گجت های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا و همین طور سرویس های مربوط به دستیار صوتی هوشمند بیكسبی سامسونگ می شود كه حاوی اعتبارنامه های دسترسی به حساب سرویس وب آمازون و پسورد های گیت لب چندین كارمند آن باز می شود كه این امر دسترسی بیشتری را برای هكرها و مجرمان سایبری به ارمغان می آورده است.
سخنگوی شركت سامسونگ در گفتگو با گزارشگر وب سایت تك كرانچ خاطرنشان كرده است كه تمام رمز عبورها و اعتبار نامه های این پلت فرم به صورت آزمایشی در گیت لب قرار داده شده بوده، حالا سریعاً تغییر یافته است اما این در حالیست كه پژوهشگران امنیتی مربوطه مدعی شده اند كه در تاریخ ۱۰ آوریل این لطمه پذیری را به شركت سامسونگ اطلاع داده اند ولی این شركت رمزهای مذكور را در تاریخ ۳۰ آوریل تغییر داده است كه این امر نشان دهنده سهل انگاری آشكار این تكنولوژی كره ای است.
وی بر این باور است كه این سهل انگاری امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات و حریم خصوصی كاربران محصولات مذكور را در آینده به مخاطره خواهد انداخت.
منبع:

1398/02/21
15:04:46
5.0 / 5
4499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری