پاسخ به یك سوال از منظر دبیر جشنواره جام جم

آرای مردمی را چه كسی جابه جا كرد؟

آرای مردمی را چه كسی جابه جا كرد؟

به گزارش وب كنفرانس دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم درباره ی دستكاری نظرسنجی آرا مردمی اظهار نمود كرد: یكی از شركت های مجوزدار وزارت ارتباطات نقش اصلی را در جابجایی آرای مردمی داشته است.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم از تشكیل جلسه كمیته فنی دبیرخانه جشنواره در جهت صیانت از آرای مردمی از صبح جمعه اطلاع داد و تصریح كرد: بر مبنای تحقیقات صورت گرفته مشخص شد یكی از شركت های مجوزدار آی سی تی (وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) در جذب و شمارش آرای مردمی در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه هفته جاری سهل انگاری كرده و مرتكب تخلف شده است.
مسعود احمدی افزادی با تاكید بر حفاظت از تك تك آرا و نظرات مردم در این بخش اضافه كرد: هم اكنون كمیته بررسی فنی و مركز صیانت و حفاظت سازمان صدا و سیما با همكاری پلیس فتا در حال پیگیری قانونی این مورد برای برخورد با عامل یا عاملان تخلف در شركت مذكور هستند.
وی تصریح كرد: همینطور گزارش تخلف این شركت به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عرضه شده و خواهان برخورد قانونی آنها هم شده ایم و امیدواریم با حساسیتی كه وزیر ارتباطات درمورد حفاظت از حق الناس دارد، شاهد پیگیری قاطع این وزارتخانه هم باشیم.
دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم با بیان این كه دستگاه های مسؤول در حال بررسی دقیق ابعاد این تخلف هستند، خاطرنشان كرد: سازمان صداوسیما در عین حال با تشكیل پرونده این مورد از متخلف یا متخلفان به پلیس فتا شكایت كرده و خواهان اقدام قانونی لازم است.
احمدی افزادی به سامانه چلچله بعنوان بستر نظرسنجی مردمی جشنواره تلویزیونی جام جم اشاره نمود و اضافه كرد: این سامانه توسط یكی از شركت ها توسعه داده می شود و این شركت در بخش كد دستوری از زیرساخت USSD مربوط به یكی دیگر از پرمخاطب ترین شركت های پردازنده كدهای دستوری كشور بهره برده و طبیعتاً تحت نظارت فنی سازمان تنظیم مقررات و فركانس های رادیویی ( ICT ) كه در از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز دارد، همه امور خویش را به انجام می رساند.
وی تلاش كمیته فنی دبیرخانه جشنواره برای صیانت از آرای مردمی را به موقع و دقیق دانست و خاطرنشان كرد: همه آرای وارده از این آی پی غیرمجاز در فاصله زمانی ۲۴ ساعت مشخص شده شناسایی و از مجموع آرای مردمی كسر شده است و با رفع اختلال به وجود آمده از غروب امروز رأی گیری دوباره ادامه خواهد یافت.
احمدی افزادی اضافه كرد: بر مبنای برنامه ریزی قبلی دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۲۱، در انتها برنامه «خیابان جام جم» زمان رأی گیری آخر خواهد یافت و بعد از جمع بندی نتایج نهایی در كنار سایر برگزیدگان بخش ها و كمیسیون های جشنواره اعلام خواهد شد.
دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم رأی میلیونی مردم به برنامه ها و افراد شاخص تلویزیون در بخش های مختلف را مایه مباهات دانست و خاطرنشان كرد: این رأی بالا پیوند ناگسستنی مردم با رسانه ملی را نمایان و البته مسئولیت ما اهالی تلویزیون را هم بسیار سنگین تر می كند تا بتوانیم با تلاش بیشتر و دقیق تر این پیوند را هرچه بیشتر مستحكم نماییم.1397/12/13
14:10:23
5.0 / 5
4560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری