طرح بانك مركزی به زودی اجرا می شود

الزامی شدن احراز هویت تراكنش های موبایلی

الزامی شدن احراز هویت تراكنش های موبایلی

به گزارش وب كنفرانس مدیراداره نظام های پرداخت بانك مركزی از طرح این بانك برای الزامی شدن احراز هویت در تراكنش های موبایلی در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای این كار در مرحله اول می تواند مشكلاتی را برای افرادی به همراه داشته باشد كه سیم كارت شان به نام خودشان نیست، ولی اجرای این طرح از كلاهبرداری ها و سایر مشكلات این حوزه می كاهد.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، داوود محمدبیگی درباره طرح جدید این بانك برای احراز هویت تراكنش های موبایلی، اظهار نمود: این طرح شاید آسانی دریافت خدمات را تحت الشعاع قرار دهد و كار را برای بعضی از مردم سخت كند ولی امری لازم و ضروری می باشد.
وی افزود: هرچند تغییر و تحول در صنعت پرداخت با عنایت به تنوع خدمات و انتظارات مردم امری ضروری می باشد، ولی بانك مركزی نمی تواند از امنیت در این حوزه غافل شود.
محمدبیگی با اشاره به اینكه هر چقدر در امن كردن خدمات بانكی، مقررات سفت و سخت داشته باشیم، طبیعتاً آسانی در دریافت خدمات كمرنگ می شود، خاطرنشان كرد: بانك مركزی مدت هاست كه در حال بررسی طرح احراز هویت تراكنش های موبایلی با استفاده از كنترل شماره كارت و شماره سیم كارت است.

محدودیت برای كسانی كه سیم كارت به نام خودشان نیست
مدیر اداره نظام های پرداخت بانك مركزی افزود: می دانیم اجرای این كار در مرحله اول می تواند مشكلاتی را برای افرادی به همراه داشته باشد كه سیم كارت شان به نام خودشان نیست، ولی اجرای این طرح از كلاهبرداری ها و سایر مشكلات این حوزه می كاهد.
طبق اعلام بانك مركزی، وی با اشاره به اینكه اطلاعات كارت های مردم از مهم ترین زیرساخت های اجرای این طرح بود، اظهار داشت: در دو ماه اخیر و برای برقراری امنیت بیشتر در تراكنش های كارتی، اطلاعات كارت های بانكی مردم را ساماندهی كردیم.
محمدبیگی درمورد زمان بندی بانك مركزی برای الزامی شدن احراز هویت در تراكنش های موبایلی، اضافه كرد: زمان بندی اجرای این طرح اساساً با آمادگی كامل زیرساخت ها مشخص خواهد شد.

رمز پویا از اردیبهشت الزامی می شود
این مقام مسئول در بانك مركزی با اشاره به اینكه احراز هویت در تراكنش های موبایلی نیازمند برقراری دو زیرساخت مهم می باشد، خاطرنشان كرد: در گام اول باید كنترل شماره موبایل و شماره كارت صورت بگیرد. ولی گام دوم، رمز پویاست كه باید در پرداخت های مجازی از آن كمك بگیریم.
مدیر اداره نظام های پرداخت بانك مركزی در همین ارتباط از اجبار رمز پویا در بانك ها از بهمن امسال اطلاع داد و اظهار داشت: به بانك ها اعلام نموده ایم كه از بهمن ماه ملزم به رعایت رمز پویا هستند و از اردیبهشت سال ۱۳۹۸ این مهم، الزامی می شود.
وی تصریح كرد كه رمز پویا یكی از مواردی است كه در امنیت پرداخت، در كنار احراز هویت، فرایند امنیت را كامل می كند و این طرح به صورت جدی در بانك مركزی در حال پیگیری است.
به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، بانك مركزی همینطور امسال هشتمین همایش سالانه بانكداری الكترونیك و نظام های پرداخت را با مبحث انقلاب بلاك چین در ایام ۹ و ۱۰ بهمن ماه برگزار می نماید.1397/11/07
02:21:02
5.0 / 5
5028
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری