اخطار پلیس به دارندگان آیفون

اخطار پلیس به دارندگان آیفون

وب كنفرانس: رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری عامل سوءاستفاده از اطلاعات دارندگان محصولات اپل اطلاع داد و هشدارهایی را درمورد استفاده از آیفون و آپید ارائه نمود.سرهنگ تورج كاظمی در گفت وگو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: به دنبال وصول اخباری در خصوص سوءاستفاده از حساب كاربری اپل (Apple ID) دارندگان محصولات اپل، رسیدگی به مبحث در دستور كار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی با اشاره به اینكه "در تحقیقات مأموران، فردی كه با طراحی سایت جعلی اپل مبادرت به دسترسی به اپل آی دی كاربران آیفون و آیپد كرده بود شناسایی شد"، اظهار داشت: این فرد بعد از به دست آوردن رمز اپل آیدی كاربران و تغییر آن با در اختیار گرفتن برنامه های گوشی مبادرت به اخاذی از كاربران كرده بود.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینكه "با پیگیری های پلیس، این فرد شناسایی شد"، اظهار داشت: در ادامه، مأموران بعد از هماهنگی قضایی در یك عملیات این فرد را دستگیر و به مقر پلیس منتقل كردند كه در بازجویی های انجام شده به جرم انتسابی اقرار كرد.

به گفته وی، متهم بعد از تشكیل پرونده، برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

كاظمی با اشاره به این پرونده، به شهروندان بخصوص دارندگان محصولات اپل اخطار داد: گاهی دیده شده كه از افراد سودجو با ارسال پیام های اینترنتی با عنوان شركت اپل به شماره تماس افرادی كه گوشی آن ها مفقود یا سرقت شده بود، متأسفانه اطلاعات شماری از كاربران را به سرقت برده اند.

وی با تشریح این شیوه اظهار داشت: افراد سودجو با یك تله فیشینگ مبادرت به ارسال یك پیامك جعلی و ارسال لینكی در پوشش جعلی شركت اپل آی دی كرده و از مالكان محصولات اپل درخواست رمز و نام كاربری اپل آی دی و مكان مفقود یا سرقت گوشی را می كنند و بعد از ارسال اطلاعات خواسته شده، به تمامی اطلاعات موجود در سیستم كاربر دسترسی پیدا می كنند.

كاظمی اضافه كرد: ازاین رو لازم است دارندگان این محصولات نسبت به رعایت مسائل امنیتی و پرهیز از افشای رمز اپل آی دی خود و ارسال به صفحات شبیه سازی شده و جعلی اجتناب كنند.
1397/08/10
02:57:15
5.0 / 5
4811
تگهای خبر: اپل , اینترنت , تحقیقات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری