در گزارش وب كنفرانس اعلام شد؛

دلیل اختلال در اینترنت و خطوط تلفن ثابت و سیار

دلیل اختلال در اینترنت و خطوط تلفن ثابت و سیار

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران علت اختلال در اینترنت و خطوط تلفن ثابت و سیار را حریق برخی از خطوط ارتباطی در شرکت مخابرات منطقه 8 تهران اعلام نمود.به گزارش وب کنفرانس به نقل از مهر، از دقایقی پیش شبکه اینترنت کاربران خطوط همراه اول و ایرانسل قطع شده و یا با اختلال رو به رو شده است. همین طور شبکه تلفن همراه تعدادی کاربران در تهران با اختلالاتی هم راه است و امکان برقراری تماس برای آنها وجود ندارد.
محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: به سبب حریق در یکی از حوضچه های ارتباطی شرکت مخابرات در منطقه ۸ تهران، برخی از خطوط ارتباطی ما که درون فیبر نوری و کابل مسی بوده مبتلا به اختلال شده و بنا بر این هم اکنون در زمینه تلفن مشتریان خانگی و تجاری هم ارتباط ثابت و سیار با اختلال همراه بوده است.
وی اضافه کرد: در تلاش هستیم در اسرع وقت این مشکل برطرف شود.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: حریق هم اکنون مهار شده و درحال تخمین میزان خسارات وارده هستیم.
بیدخام ضمن اشاره به این که حجم حریق و خسارات وارده به خطوط ارتباطی بسیار زیاد بوده است، اظهار داشت: ارتباطات هم اکنون پایدار می باشد البته در بعضی نقاط شبکه اینترنت و خطوط ثابت و سیار به سبب لطمه قابل توجه به کابل های ارتباطی، هنوز با مشکلاتی هم راه است اما تلاش کارشناسان بر این است که در اسرع وقت پایداری ارتباطات به شکل ۱۰۰ درصدی محقق شود.
شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در پاسخ به پیگیری های خبرنگار مهر اعلام نمود درحال بررسی جوانب مختلف این اختلال است و به زودی دراین زمینه اطلاع رسانی خواهدنمود.
به گزارش وب کنفرانس به نقل از مهر، چند روز گذشته نیز اختلالاتی در شبکه اینترنتی برخی منطقه های تهران به وجود آمده بود که شرکت ارتباطات زیرساخت ساعاتی بعد در اطلاعیه ای اعلام نمود: بر اثر فرسودگی خطوط و تجهیزات انتقال برق، در شبکه اینترنتی تعدادی از منطقه های تهران اختلال به وجود آمده بود که با پیگیری و همکاری کارشناسان این شرکت و هماهنگی شرکت توانیر مشکل برطرف شد.

1401/05/12
10:06:50
5.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری