علیرضابیگی:

باید نظارت دولت بر قیمت اینترنت اعمال گردد

باید نظارت دولت بر قیمت اینترنت اعمال گردد

به گزارش وب کنفرانس یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مادامی که انحصار در اقتصاد کشور پابرجا باشد شاهد ظلم در حق مشتری چه در زمینه خودور چه در زمینه اینترنت و چه در سایر حوزه های اقتصادی خواهیم بود.


احمد علیرضا بیگی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به وضعیت قیمت و کیفیت اینترنت در سطح کشور، بیان کرد: متاسفانه اقتصاد کشور ما یک اقتصاد انحصاری محسوب می شود. امروز تنها عرضه کننده اینترنت یک مجموعه است که به شرکت های زیرمجموعه عرضه نموده و آن شرکتها نیز خدمات را به مردم ارائه می دهند. هیچ رقیبی نیز در این عرصه وجود ندارد. از آنجائیکه امکان رقابت وجود ندارد، این مجموعه هر قیمتی که بخواهد تعیین می کند.
ماجرای خودروسازی در زمینه اینترنت درحال تکرار است ایشان سپس اظهار نمود: در این وضعیت که اقتصاد انحصاری است، ورود دولت برای دفاع از حقوق عامه ضروری می باشد. دولت این امکان را فراهم نموده که یک مجموعه بدون رقیب در این عرصه فعالیت کند. نظارت بر قیمت باید از جانب دولت اعمال شود. اما خود دولت نیز در این فعالیت شریک است. دقیقا ماجرای خودروسازی تکرار می شود. نتیجه این وضعیت نیز ظلم در حق مشتری است. حال چه مشتری خودرو یا چه مشتری اینترنت باشد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما باید به این وضعیت اختتام دهیم. دولت باید عمل جراحی را انجام دهد. مجلس نیز باید به نقطه ای برسد که اقتصاد را به دست مردم داده و رقابت را در اقتصاد کشور بوجود آورد.
منبع:

1401/02/07
17:44:12
5.0 / 5
226
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری