وزیر نیرو اعلام كرد:

اولویت وزارت نیرو تامین نیاز داخلی برق كشور

اولویت وزارت نیرو تامین نیاز داخلی برق كشور

وب كنفرانس: وزیر نیرو درباره قطع صادرات برق به عراق اظهار داشت: در شرایط فعلی، اولویت ما تامین نیازهای داخل كشور است و از تمام مردمی كه در خلال چند روز اخیر، دچار خاموشی شده اند، عذرخواهی می نماییم.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از وزارت نیرو، رضا اردكانیان، در حاشیه مراسم امضای سند برنامه اقدام مشترك وزارتخانه های نیرو و ارتباطات در جهت توسعه كاربردهای تكنولوژی های جدید فاوا (ICT) در صنعت آب و برق، هدف اصلی تولید این سند را استفاده بهینه از امكانات هر دو وزارتخانه برای خدمت رسانی بهتر، تولید اشتغال وسیع تر و استفاده از فناوری های جدید دانست و اضافه كرد: این اقدام نتیجه كار فشرده و مشتركی بود كه از آخر سال قبل با علاقه مندی وزیر ارتباطات و همكارانشان شروع شد. وزیر نیرو با تاكید بر اینكه گستردگی شبكه آب و انرژی زمینه مناسبی را برای تعریف و اجرای پروژه های مشترك در قالب این همكاری بوجود آورده است، افزود: امروز این سند بعنوان اقدام مشترك به امضا رسید و كمیته ای راهبری ۶ برنامه پیش بینی شده در آن را نظارت خواهد نمود. اردكانیان همكاری دو طرف در این سند را متقابل دانست و اظهار داشت: این مهم در جهت مصوبات شورای عالی اشتغال و تاكیدات رئیس جمهوری است كه هم افزایی بین دو وزارتخانه صورت بگیرد كه از یك طرف وزارت ارتباطات قادر باشد از شبكه برق كشور بهره بگیرد و ما هم بتوانیم هوشمندی شبكه هایمان را در جهت خدمت رسانی به مردم افزایش بدهیم؛ ازاین رو از این مسیر برای تمامی مصرف كنندگان امكانی فراهم می گردد كه مصرفی صحیح تر را دنبال كنند.

اولویت وزارت نیرو تامین نیاز داخلی برق كشور است وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود در مورد توقف صادرات برق به كشور عراق اظهار داشت: در شرایط فعلی، اولویت ما تامین نیازهای داخل كشور است. هر قرارداد و موافقت نامه مبادله انرژی، چارچوب ها و الزاماتی دارد كه همچون آن این است كه كشور صادركننده در مواقعی كه خودش نیاز شدید دارد ابتدا به تامین نیاز خود بپردازد. وی ادامه داد: كشور عراق هم اكنون نیازهای وسیعی به برق دارد كه بخشی از آن در فصل تابستان با استفاده از خطوط انتقال انرژی ایران تامین می شد. در خلال جلسه اخیر با وزیر انرژی این كشور، طرف عراقی هم در جریان محدودیت های ما در فصل تابستان قرار گرفته است. اردكانیان با اشاره به اینكه ایران در جهت توسعه ارتباطات خود با كشورهای همسایه درصدد برقراری خط انتقال دیگری با كشور تركمنستان و یك خط انتقال دیگر با جمهوری ارمنستان است، افزود: زمانی كه این خطوط دایر شود و امكان واردات بیشتری داشته باشیم، مجموعه امكانات ما برای ایفای تعهدات مان در قبال كشورهایی كه از ما انرژی دریافت می كنند بیشتر خواهد شد. وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود به قطعی های پیاپی برق تابستان امسال اشاره نمود و اظهار داشت: پیش از فرارسیدن این فصل همواره زمانی كه محدویت های مربوط به این حوزه مطرح می شد این مسئله هم عنوان شده بود كه عدم قطعی برق و جیره بندی آب به عوامل متعددی همچون همكاری مصرف كنندگان وابسته است. ازاین رو هر چقدر مصرف صحیح را سرلوحه كار خود قرار دهیم طبیعتا نه تنها مضیقه ای در جهت تولید و برنامه های توسعه ای پیش خواهد آمد بلكه آسایش مردم هم با نقصان مواجه نخواهد شد. اردكانیان با اشاره اینكه امسال مردم و سازمان های دولتی همكاری های موثری در مدیریت مصرف داشته اند، عنوان كرد: اگر این همكاری ها صورت نگرفته بود طبیعتا با عنایت به كاهش پنج هزار مگاواتی نیروگاه های برق آبی مشكل ما به مراتب بیشتر بود. وزیر نیرو ابراز امیدواری كرد: با ادامه روند همكاری مصرف كنندگان، هر چه زودتر این روزهای باقی مانده اوج گرما سپری شود و به شرایط عادی برگردیم. با وجود اینكه تمامی همكاران ما در صنعت برق به صورت شبانه روز مشغول عرضه خدمات به مردم هستند ولی از تمام مردمی كه در خلال چند روز اخیر در مناطق مختلف كشور دچار خاموشی شده اند عذرخواهی می نماییم و امیدواریم هر چه زودتر با همكاری تمامی مصرف كنندگان بخصوص سازمان های دولتی و عمومی بتوانیم این روزها را پشت سر بگذاریم.

1397/04/27
15:26:52
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: ارتباطات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری