چه نماییم كه گوشی آیفون هنگ نكند؟

چه نماییم كه گوشی آیفون هنگ نكند؟

وب كنفرانس: تعداد زیادی از كاربران گوشیهای هوشمند آیفون از تعداد دفعات زیاد هنگ كردن و قفل شدن این گوشی هنگام استفاده، ابراز نارضایتی كرده اند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت ویكی هاو، با عنایت به آنكه كاربران بسیاری در فضای مجازی از هنگ كردن گوشیهای هوشمند آیفون خود گله و شكایت كرده اند، در این گزارش به بررسی مختصر مجموعه اقداماتی كه می توان به منظور جلوگیری از اتفاقات اینچنینی همچون هنگ كردن گوشیهای آیفون پرداخته شده است.
۱. پرهیز از دمای هوای بسیار سرد یا گرم
با اینكه این مورد تنها مختص گوشیهای آیفون نیست اما تمامی كاربران گوشیهای هوشمند و سایر دستگاه های الكترونیكی باید وسیله خویش را از مواجهه و مجاورت با هوای بسیار سرد یا بسیار گرم دور كنند.
بعنوان مثال، كاربران به منظور جلوگیری از زیاد سرد یا گرم شدن گوشی هایشان، نباید آن را داخل خودروی پارك شده خود بگذارند چراكه ممكن است در طول ساعات طولانی و در هوای بسته خودرو، دمای هوا بسیار بالاتر یا پایین تر از حد نرمال و خارج از خودرو شود. همینطور گوشی را نباید در مجاورت با پرتوهای نور مستقیم خورشید و یا هرگونه وسیله گرمایشی دیگری قرار داد زیرا این كار باعث می گردد باتری گوشی هم دچار مشكل شود.


۲. مدیریت حافظه داخلی گوشی
توجه به میزان حافظه داخلی اشغال شده و میزان حافظه آزاد از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد چراكه پر شدن حافظه داخلی گوشی می تواند از سرعت پردازنده و در نتیجه سرعت فعالیت های گوشی به شدت بكاهد.
یكی از كارهایی كه كاربران می توانند بدین منظور انجام دهند، آن است كه محتوای ذخیره شده برروی حافظه داخلی خویش را به سرعت برروی برنامه های ذخیره ابری همانند آی كلود و غیره ذخیره كنند تا بتوانند آنها را از گوشی خود حذف كنند و بدین ترتیب حافظه داخلی خویش را تا حد زیادی آزاد كنند.۳. به روزرسانی به جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS

نكته حائز اهمیت دیگری كه در سرعت و نحوه عملكرد گوشیهای مختلف همچون آیفون اثرگذار است، به روزرسانی كردن به جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS است چراكه غول های تكنولوژی همچون اپل همواره به منظور مرتفع ساختن مشكلات، ضعف های امنیتی و چالش هایی كه در گوشیهای هوشمند تولیدی خود وجود دارند، نسخه های جدیدتری از سیستم عامل مورد استفاده خویش را منتشر می كنند تا كاربران ضمن بهره مندی از قابلیت های جدید، بتوانند از مشكلات پیش روی خود بكاهند.۴. به روزرسانی نرم افزار و اپلیكیشن های كاربردی

در صورتی كه تنها در استفاده از یك اپلیكیشن و نرم افزار مشخص، دچار مشكل هنگ كردن گوشی می شوید، این بدان معناست كه باید اپلیكیشن مذكور را به روزرسانی و آپدیت كنید.۵. ری استارت كردن گوشی

اگر همه این اقدامات را انجام داده اید و باز هم گرفتار هنگ كردن گوشی شدید، تنها راهكار و ساده ترین راه حل آن می تواند ری استارت كردن گوشی باشد. خاموش و روشن كردن ( Restart) كردن گوشی این امكان را به آن می دهد تا با سرعت بیشتر و بهتری به پردازش اطلاعات بپردازد.

موارد فوق كه توسط متخصصان و كارشناسان فعال در زمینه تكنولوژی به كاربران تمامی گوشیهای هوشمند بخصوص گوشیهای آیفون سفارش شده است، می تواند تا حد زیادی از هنگ كردن گوشی جلوگیری كند.


1396/11/29
13:59:43
5.0 / 5
4556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری