آگاه سازی كودكان از خطرات امنیت سایبری در استرالیا

آگاه سازی كودكان از خطرات امنیت سایبری در استرالیا

وب كنفرانس: وزارت اجرای قانون و امنیت سایبری استرالیا با همكاری پلیس فدرال این كشور می خواهد كودكان را از خطر و تهدیدهای اینترنتی و سایبری آگاه سازد.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت زد دی نت، انگوس تایلر - وزیر اجرای قانون و امنیت سایبری استرالیا - امروز اعلام نموده است كه تصمیم گرفته با همكاری پلیس فدرال این كشور (AFP ) برنامه هایی را برای كودكان در مدارس و مهدهای كودك در نظر بگیرند و از این طریق، آنها را از سنین پایین با خطرات و تهدیدهایی كه ممكن است فضای سایبری و اینترنت برای آنها پیش بیاورد، آشنا سازد.

وی در ادامه اظهاراتش اضافه كرد: ما با همكاری پلیس فدرال استرالیا قصد داریم برنامه مدون و دقیقی را در مهدهای كودك و مدارس برای آموزش و آگاه سازی كودكان و نوجوانان ترتیب دهیم تا نسل جدیدی را كه با تكنولوژی، شبكه های اجتماعی و دستگاه های الكترونیكی متصل به اینترنت به دنیا می آیند، درست تربیت كرده و آن ها را در راه درست استفاده از اینترنت و شبكه های اجتماعی قرار دهیم".

او در سخنان خود بارها تصریح كرد كه هیچ دولت و كشوری هم اكنون قادر نخواهد بود با سانسور كردن محتوا یا فیلترینگ شبكه های اجتماعی، كودكان و جوانان كشورش را از خطرات اینترنت و شبكه های اجتماعی محافظت كرده و مصون بدارد بلكه باید از سنین بسیار پایین آن ها را از تهدیدهای فضای سایبری آگاه كرد تا با آگاهی و انتخاب خودشان از شبكه های اجتماعی استفاده كنند و در عین حال باید بدانند كه اطلاعات خصوصی و محرمانه خویش را در معرض سوءاستفاده هكرها و مجرمان سایبری قرار ندهند.

وی بر این باور است كه كودكان از سنین بسیار پایین حتی از چهار سالگی باید در مورد استفاده از گوشیهای همراه، كامپیوتر و اینترنت آموزش ببینند.

تایلر در پاسخ به پرسش یكی از خبرنگاران اظهار داشت: "نگرانی والدین نسل جدید، نگرانی ماست، ازاین رو علاوه بر آنكه از دولت استرالیا توقع دارند با آموزش در مدارس این مشكلات و تهدیدات سایبری را به حداقل برسانیم، به همگان سفارش می كنم كه بر فعالیت های اینترنتی كودكان و استفاده آنها از تكنولوژی نظارت بیشتری داشته باشند".
1396/11/17
19:40:00
5.0 / 5
4895
تگهای خبر: اینترنت , تكنولوژی , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری