مرگ تدریجی موبایل های چینی در بازار آمریكا

مرگ تدریجی موبایل های چینی در بازار آمریكا

وب كنفرانس: بعد از افزایش بی اعتمادی به امنیت سایبری گوشیهای چینی در آمریكا، حالا دو شركت هوآوی و زد دی تی تصمیم گرفته اند كه هزینه های لابی گری در این كشور را كاهش دهند.به گزارش وب كنفرانس به نقل از وب سایت phonerena، از آنجائیكه در سالهای اخیر اطلاعات محرمانه خیلی از كارمندان و مدیران فعال در كاخ سفید و سایر دستگاه های دولتی ایالات متحده آمریكا افشا شد و دولت این كشور را با مشكلات بسیاری مواجه كرد، قانون گذاران این كشور اخیرا لایحه ای را به منظور افزایش امنیت سایبری و جلوگیری از افشای اطلاعات محرمانه گوشیهای كارمندان دولت عرضه داده اند كه در آن خریداری وسایل الكترونیكی بخصوص گوشیهای ساخت شركت های هوآوی و زد تی ای توسط تمامی كارمندان، كاركنان و مدیران در سازمان ها و دستگاه های دولتی، ممنوع اعلام می گردد.

شركت های هوآوی و ZTE دو تولیدكننده بزرگ گوشی هوشمند همراه در چین هستند كه تلاش می كنند نفوذ خود در بازار گوشی همراه در آمریكا را گسترش دهند. اما به نظر می رسد این دو شركت تصمیم گرفته اند هزینه ی كمتری برای لابی گری در ایالات متحده پرداخت كنند چراكه آنها بر این باورند صرف هزینه های بیشتر در این كشور برای لابی گری، چیزی بجز اسراف پول، وقت و انرژی نخواهد بود.

لازم به ذكر است كه شركت هوآوی در سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۶ سال پیش، مبلغ ۱. ۲ میلیون دلار را به جیب لابی گران آمریكایی ریخت و اما بعد از مسائل بوجود آمده، در سال ۲۰۱۷ میلادی این رقم به ۵۰ هزار دلار رسید.

كاهش هزینه های لابی گری این شركت های چینی در حالی اتفاق می افتد كه این دو تولیدكننده گوشی همراه تلاش دارند دولت آمریكا و لابی گران را متقاعد كنند كه گوشی هایشان هیچگونه تهدیدی را برای امنیت ملی و سایبری كاربران آمریكایی تولید نخواهد كرد.

از سوی دیگر هم زد تی ای (ZTE ) حد فاصل سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ هر سه ماه بین ۱۳۰ هزار دلار تا ۲۴۰ هزار دلار برای لابی گری در آمریكا هزینه می كرده است. این در حالیست كه در سال قبل میلادی ۲۰۱۷ این رقم به ۹۰ هزار دلار رسید. این امر به وضوح از آن حكایت می كند كه حضور این دو شركت چینی در بازار آمریكا دیگر با موفقیت چندانی روبرو نخواهد شد و هرگونه حمایت و پشتیبانی از كسب و كار و تجارت این دو غول تكنولوژی چینی در این كشور ثمره ای نخواهد داشت.

نگاه منفی ریاست جمهوری آمریكا به دولت های دیگر همچون چین سبب شده است كه قوانین و مقررات سخت گیرانه تری در قبال حضور غول های تكنولوژی غیر آمریكایی در این كشور وضع و اجرا شود كه می تواند در جای خود اقدام نادرست و نژادپرستانه دیگری محسوب شود.

برخی از تحلیلگران و متخصصان امنیت سایبری فعال در كاخ سفید بر این باورند كه استفاده از محصولات الكترونیكی كه از كشور دیگری همچون چین در دسترس كارمندان دولت آمریكا قرار می گیرد، ممكن است تهدید بزرگی برای امنیت ملی این كشور به شمار بیاید چراكه احتمال نفوذ هكرها و مجرمان سایبری و در نتیجه شنود اطلاعات رد و بدل شده در این دستگاه ها بیشتر از سایر دستگاه های الكترونیكی ساخت كشور آمریكا نظیر اپل است.

علی رغم همه این تفاسیر، هوآوی و زد تی ای به عنوان دو اوپراتور بزرگ مخابراتی در جهان هستند كه تلاش در برقراری و راه اندازی زودهنگام نسل پنجم اینترنت پرسرعت ۵G دارند و با شركت های چند ملیتی بزرگی هم در سراسر جهان در حال همكاری هستند.
1396/11/09
19:51:46
5.0 / 5
4955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری