سامسونگ از زیردست خود 16 میلیارد دلار قرض گرفت!

سامسونگ از زیردست خود 16 میلیارد دلار قرض گرفت!

به گزارش وب کنفرانس، سامسونگ الکترونیکس حدود ۱۶ میلیارد دلار از زیرمجموعه تولیدکننده نمایشگر خود استقراض خواهد نمود تا به حفظ روند سرمایه گذاری کمک نماید.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، بر مبنای اسنادی که "سامسونگ الکترونیکس" نزد رگولاتوری تنظیم کرد، این سازنده محصولات الکترونیکی کره جنوبی قراردادی با شرکت "سامسونگ دیسپلی" برای استقراض ۲۰ تریلیون وون با نرخ بهره ۴.۶ درصد امضا نموده است. موعد بازپرداخت این وام، اوت سال ۲۰۲۵ است و هدف آن، تضمین سرمایه گذاری است. "سامسونگ الکترونیکس" در ۸۵ درصد "سامسونگ دیسپلی" سهم دارد.

سامسونگ الکترونیکس در ژانویه اعلام نمود با وجود کندی اقتصادی جهانی و برخلاف انتظارات، تصمیم دارد هزینه سرمایه گذاری را امسال مطابق با سال قبل حفظ کند. سامسونگ اعلام نمود به هزینه در تراشه ها که سال قبل به ۴۷.۹ تریلیون وون (۳۹ میلیارد دلار) رسید، ادامه می دهد. رقیبان کوچکتر سامسونگ در سطح جهانی، هزینه ها را کاهش داده اند.

شرکت آمریکایی سازنده تراشه حافظه "میکرون تکنولوژی" اعلام نموده است هزینه برای کارخانه ها و تجهیزات جدید و همینطور تولید را می کاهد. شرکت هاینیکس، سرمایه گذاری و تولید را تعدیل کرده است در حالیکه شرکت "کیوشیا هولدینگز کورپ" ژاپن اعلام نموده است تولید را به میزان ۳۰ درصد کاهش خواهد داد.

به گفته مدیران سامسونگ، وضعیت اقتصادی تیره و اعتماد ضعیف مصرف کننده به منزله فرصتی برای انجام سرمایه گذاری های زودهنگام در فناوری آینده و ظرفیت تولید است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سامسونگ اخطار داده است تقاضا برای تلفن های هوشمند بعد از کاهش دو رقمی در سال میلادی گذشته، در سال ۲۰۲۳ کاهش پیدا خواهد نمود. این شرکت بعنوان یکی از بزرگترین سازندگان تلفن هوشمند، حافظه و نمایشگر، انتظار دارد روند بلندمدت به سمت بکارگیری بیشتر فناوری و محصولات این شرکت باشد.

منبع:

1401/11/26
09:50:55
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری