بزرگترین قطعی های اینترنت در سال 2022

بزرگترین قطعی های اینترنت در سال 2022

به گزارش وب کنفرانس، در سال ۲۰۲۲، وقوع ۱۰ مورد قطعی بزرگ اینترنت، حدودا ۱۰ میلیون کاربر را با مشکل دسترسی روبرو کرد.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، بر هیچ کس پوشیده نیست که اختلالات اینترنت می تواند سبب کلافگی و وقفه در انجام کارهای ضروری شود؛ بخصوص وقتی که این اختلالات مربوط به پلت فرم های محبوب و فراهم کنندگان میزبانی وب باشد که خیلی از مردم جهت زندگی روزمره خود، به آنها وابسته هستند.
آمار وبسایت "داون دتکتور" که موارد قطعی و اختلال وبسایت ها و سرویسهای آنلاین را رصد می کند، بزرگترین قطعی های اینترنت در سال ۲۰۲۲ را نشان میدهد. از قطعی بزرگ اسپاتیفای در مارس تا اختلال گسترده واتساپ در اکتبر، این اختلالات دسترسی میلیونها کاربر به خدمات آنلاین ضروری را مختل کرد.
بزرگ ترین اختلالات اینترنت در سال ۲۰۲۲
در مارس سال ۲۰۲۲، دسترسی کاربران به پلت فرم پخش موسیقی محبوب اسپاتیفای به مدت حدود دو ساعت مختلف شد اما با توجه به این که این اختلال، سبب قطع دسترسی بیشتر از ۲.۹ میلیون کاربر شد اما به گرد پای بزرگترین اختلال سال ۲۰۲۱ که طی آن دسترسی بیشتر از ۱۰.۶ میلیون کاربر متا به پلت فرم های این شرکت در اکتبر سال ۲۰۲۱ قطع شد، نمی رسد.
در رتبه دوم بزرگترین قطعی های اینترنت سال ۲۰۲۲، قطعی سرویس پیامرسان واتساپ قرار می گیرد که از نظر تعداد کاربران درگیر این اختلال، تنها ۲۰۰ هزار کاربر کمتر از اسپاتیفای بود و در اکتبر صورت گرفت.
اختلال شبکه اجتماعی دیسکورد که در مارس صورت گرفت و طی آن دسترسی ۱.۱ میلیون کاربر گرفتار وقفه شد، در رتبه سوم قرار می گیرد.
رتبه چهارم به روبلکس رسید که اختلال آن، سبب قطع دسترسی ۷۰۰ هزار کاربر در ماه مه شد و در رتبه پنجم، اینستاگرام قرار می گیرد که در ژوئیه، دسترسی ۶۰۰ هزار کاربر به این پلتفرم، گرفتار وقفه شد.
همینطور توییتر با قطع دسترسی ۵۰۰ هزار کاربر در ژوئیه، بازی "کال اف دیوتی" با قطع دسترسی ۳۵۰ هزار کاربر در اوت، شبکه اجتماعی ردیت با قطع دسترسی ۳۰۰ هزار کاربر در آوریل، اسنپ چت با قطع دسترسی ۳۰۰ هزار نفر در ژوئیه و تیک تاک با قطع دسترسی ۳۰۰ هزار نفر در سپتامبر، در رتبه های بعدی این لیست قرار می گیرند.
شاید قابل توجه ترین نکته در رابطه با بزرگترین قطعی های اینترنت در سال ۲۰۲۲، مشکلاتی است که پلت فرم های شبکه اجتماعی داشتند و ۷۰ درصد موارد قطعی بزرگ دسترسی را به خود اختصاص دادند.
طبق گزارش وبسایت تِک رادار، فیسبوک، توییتر و اینستاگرام که طبق آمار استات کانتر، سایتهای شبکه اجتماعی محبوب هستند، بیشتر از ۸۸.۵ درصد از همه موارد اختلال دسترسی را به خود اختصاص دادند. باآنکه موارد قطعی از نظر شمار کاربرانی که دسترسی آنها مختل شد و مدت زمان وقفه، متفاوت می باشد اما همه این موارد، یادآور اهمیت حفظ اتصال ثابت و مطمئن به اینترنت است.
منبع:

1401/10/16
12:45:10
5.0 / 5
206
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری