آغاز اخراج گسترده کارمندان توییتر

آغاز اخراج گسترده کارمندان توییتر

به گزارش وب کنفرانس، توییتر بعد از یک هفته ابهام در رابطه با آینده این شرکت تحت مالکیت جدید ایلان ماسک، از راه ایمیل به اطلاع کارمندانش می رساند که آیا اخراج شده اند، دفاتر این شرکت به صورت موقتی بسته می شود و از دسترسی کارمندان جلوگیری می شود.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، توییتر در ایمیلی به کارمندانش اعلام نمود ساعت ۹ روز جمعه به وقت پسیفیک در رابطه با تعدیل کارمندان آگاه می شوند.

در این ایمیل که توسط رویترز مشاهده شده، آمده است: در کوشش برای قرار دادن توییتر در یک مسیر مطلوب، ما فرایند دشوار کاهش شمار کارکنان جهانی خویش را از روز جمعه آغاز می نماییم. دفاتر این شرکت بطور موقت تعطیل می شوند و دسترسی به دفاتر جهت کمک به اطمینان از ایمنی کارمندان و همینطور سیستم های توییتر و اطلاعات مشتریان، معلق می شود. در مرحله بعدی، به کارمندانی که اخراج می شوند، از راه ایمیل شخصی آنها اطلاع داده می شود.

بعضی از کارمندان توییتر در این شبکه اجتماعی اعلام کردند: دسترسی آنها به سیستم فناوری اطلاعات این شرکت الان هم مسدود شده که نگرانیها نسبت به اخراج را تقویت کرده است.

این اطلاعیه در انتها هفته پاکسازیها توسط ایلان ماسک انتشار یافته است. مدیرعامل جدید توییتر خواهان کاهش هزینه شده و طبق گفته منابع آگاه، به تیمهای توییتر دستور داده است یک میلیارد دلار صرفه جویی سالانه در هزینه های زیرساخت را شناسایی کنند.

ایلان ماسک که پنج شنبه گذشته مالک توییتر شد، مدیران ارشد این شرکت را پاکسازی کرده و مدیرعامل و مدیران حقوقی و مالی را اخراج کرده است. مدیران دیگر در بخشهای تبلیغات، بازاریابی و منابع انسانی هم توییتر را ترک کرده اند.

طی یک هفته گذشته، بی نظمی و ابهام توییتر را فرا گرفته است. دو دیدار گسترده توییتر تنها چند ساعت بعد از اعلام، لغو شدند. کارمندان توییتر به رویترز گفتند آنها اطلاعات در ارتباط با گزارشهای رسانه ای، گروههای پیام رسانی خصوصی و گروههای ناشناس را کنار هم چیدند.

روزنامه نیویورک تایمز پیشتر گزارش کرده بود تعدیل کارمندان توییتر امکان دارد از روز شنبه آغاز شود. نماینده توییتر در اینباره حاضر نشد اظهارنظر کند.

پیش از نهایی کردن معامله خرید توییتر، هنگامی که ماسک به سرمایه گذاران گفته بود ۷۵ درصد از حدود ۷۵۰۰ کارمند توییتر را اخراج خواهد کرد، نگرانی های فراوانی نسبت به اخراج های گسترده وجود داشت. ایلان ماسک بعدا منکر تصمیم برای اخراج کارمندان توییتر شد اما در رابطه با طرحهای حذف مشاغل در این شرکت توضیحی نداد.

روزنامه واشنگتن پست شنبه هفته جاری گزارش کرده بود ممکن است۵۰ درصد از کارکنان توییتر تعدیل شوند. یکی از اولین واحدهایی که هدف این تعدیل قرار می گیرد، احیانا تیم حقوقی و اعتماد و ایمنی خواهد بود که بر کنترل محتوا، نظارت دارد.

توییتر روز پنج شنبه در ایمیلی به کارمندانش اعلام نموده بود اگر در دفتر یا در راه آمدن به محل کار هستید، لطفا به خانه برگردید. به قول دو کارمند توییتر، مدت کوتاهی بعد از ارسال شدن این ایمیل، صدها نفر به کانالهای اسلک توییتر رفتند تا از همدیگر خداحافظی کنند.

بلومبرگ نیوز روز جمعه گزارش کرد از توییتر به علت برنامه ایلان ماسک برای اخراج حدود نیمی از کارمندانش شکایت شده است. کارمندان توییتر می گویند این شرکت کارمندانش را بدون اطلاع کافی حذف می کند که مغایر قانون فدرال و کالیفرنیا است.
1401/08/13
14:58:21
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری