تلفن مشترکان بدهکار قطع می شود

تلفن مشترکان بدهکار قطع می شود

به گزارش وب کنفرانس مدیرکل صیانت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اعلام نمود: در صورتیکه مشترکان تلفن ثابت و همراه دائمی، صورتحساب یا هزینه های دوره ای خط خودرا در سررسید یا مهلت تعیین شده پرداخت نکنند، خط آنها تخلیه می شود.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، پیمان قره داغی با اعلان اینکه خطوط تلفن ثابت و سیار صرف نظر از استفاده یا عدم استفاده مشترکین، مشمول هزینه های دوره ای ماهانه مانند حق اشتراک می شود، اضافه کرد: در صورت عدم پرداخت صورتحساب از طرف مشترک، اپراتور می تواند بعد از اجرای پروسه پیش بینی شده در مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، برای تخلیه خطوط مشترکان بدهکار اقدام نماید.
وی در تشریح مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اظهار داشت: بر طبق این مصوبه، اپراتورهای تلفن ثابت و همراه می توانند در بازه های زمانی حداقل یک ماهه صورتحساب مشترکان را با تعیین مهلت پرداخت صادر کنند و بعد از اختتام مهلت پرداخت تعیین شده، ابتدا خط مشترک بدهکار را به مدت حداقل دو هفته یک طرفه کند و اگر مشترک بعد از اطلاع رسانی مجدد اپراتور و ارسال اخطار کتبی و مهلت یکساله، بدهی خودرا پرداخت نکند، اپراتور می تواند خط تلفن مشترک را به طور کامل تخلیه و جمع آوری کرده و امتیاز آنرا از مشترک سلب کند.
مدیرکل صیانت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری با اشاره به این که ممکنست تعدادی از مشترکان قبض دریافت نکنند، اشاره کرد: مشترکانی که بهر دلیلی صورتحساب تلفن خودرا دریافت نکردند باید با مراجعه به پورتال اینترنتی و یا یکی از درگاه های پرداخت آن در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.
قره داغی اضافه کرد: مشترکینی که خط تلفن آنها کارکرد بالایی دارد، می توانند برمبنای مصوبه ۳-۲۰۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بصورت اختیاری وجهی را با عنوان تضمین پرداخت به اپراتور پرداخت کنند تا به سبب کارکرد بالاتر از سقف تعیین شده، خطوط آنها مشمول قطع یا یک طرفه شدن نشود.
وی اشاره کرد: مشترکان بمنظور تسریع در پرداخت صورتحساب، بروزرسانی و پیگیری مغایرت احتمالی پرداخت ها، می توانند صورتحساب خطوط خودرا بصورت مستقیم از درگاه های اپراتور مربوط پرداخت کنند.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، جزییات مربوط به شرایط سلب امتیاز خطوط تلفن ثابت و سیار را در اینجا می توانید مطالعه کنید.1401/05/11
11:50:14
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری