حمله انتقامی هکرهای روسیه به وب سایت های لیتوانی

حمله انتقامی هکرهای روسیه به وب سایت های لیتوانی

وب کنفرانس: هکرهای روسی به تلافی تصمیم لیتوانی برای توقف حمل برخی از کالاهای تحت تحریمهای اتحادیه اروپا به کالینینگراد، وب سایت های دولتی و خصوصی این کشور را هدف حمله قرار دادند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، سازمان مالیاتی لیتوانی در اطلاعیه ای اعلام نمود به سبب شمار زیاد غیرمعمول تلاشها برای اتصال به سیستمهای این سازمان، تمامی فعالیت هایش را بمنظور صیانت از دیتا، متوقف کرده است.

مارگریس ابوکوویسیوس، معاون وزیر دفاع لیتوانی، اعلام نمود اهداف اصلی این حملات، موسسات دولتی، موسسات حمل و نقل و وب سایت های رسانه ای هستند.

گروه هکری روسیه کیلنِت (Killnet)، مسئولیت این حملات انکار سرویس (داس) را بر عهده گرفت. سخنگوی این گروه اظهار داشت: این حملات تا آن زمان که لیتوانی دست از محاصره کالینینگراد نکشد، ادامه پیدا خواهدنمود.

کالینینگراد بخشی جدا از خاک روسیه است که بین لهستان و لیتوانی قرار دارد و مواد مورد نیازش بوسیله ریلی از خاک لیتوانی تامین می شود.

لیتوانی از ۲۱ ژوئن شاهد شروع این حملات بوده است.

سخنگوی شورای امنیت روسیه ۲۲ ژوئن اعلام نموده بود: اقدام لیتوانی در مسدود کردن ارسال کالا به کالینینگراد تلافی خواهد شد و این تلافی، تاثیر منفی جدی روی جمعیت لیتوانی خواهد داشت.

مرکز امنیت سایبر ملی لیتوانی در اطلاعیه ای اعلام نمود احتمال زیادی وجود دارد که در ایام آینده، حملات مشابه یا شدیدتری به ویژه مقابل بخشهای حمل و نقل، انرژی و مالی، در پیش باشد. شبکه های امن مورد استفاده دولت در بین شبکه هایی بوده اند که هدف حمله سایبری قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش رویترز، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته گذشته گفته بود لیتوانی در اقدام برای متوقف کردن حمل برخی از کالاها به کالینینگراد، تنها تحریم های اتحادیه اروپا را اجرا کرده و هیچ نوع تصمیم یکجانبه ای نگرفته است.

منبع:

1401/04/07
23:41:12
5.0 / 5
153
تگهای خبر: سازمان , سایبر , سایت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری