نخستین همایش بین المللی اسلام و فضای مجازی

نخستین همایش بین المللی اسلام و فضای مجازی

به گزارش وب کنفرانس نخستین همایش بین المللی اسلام و فضای مجازی با هدف تولید علم و نظریه پردازی، تضارب اندیشه ها و ارتباط مستمر با جامعه علمی جهان اسلام در انتهای سال ۱۴۰۱ برگزار می گردد.


به گزارش وب کنفرانس به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، نخستین همایش بین المللی اسلام و فضای مجازی که توسط دفتر مطالعات اسلامی فضای مجازی برگزار می شود، بر آن است که با هدف ایجاد فضایی برای مطرح شدن آخرین پژوهش های اسلامی در حوزه فضای مجازی، زمینه ای برای همفکری، هم افزایی و تعامل نظری اساتید و پژوهشگران ایرانی با اندیشمندان غیرایرانی فراهم آورد. این همایش با هدف تولید علم و نظریه پردازی، تضارب اندیشه ها و ارتباط مستمر با جامعه علمی جهان اسلام در انتهای سال ۱۴۰۱ برگزار می شود و عرضه پیش نشست های علمی توسط اساتید برجسته داخلی و خارجی به زبان انگلیسی و عربی، همچون برنامه های این همایش است. پژوهشگران این حوزه می توانند مقالات خویش را در این همایش ارائه نمایند و از امتیازات علمی عرضه مقاله با دریافت گواهی کنفرانس برخوردار شوند. این همایش در ۴ محور فقه، فلسفه، سیاست و اخلاق برگزار می گردد و در ارتباط با موضوعات زیر است. محور ۱. فقه - تکنولوژی های جدید مالی، دارایی های دیجیتال، بلاک چین، رمزارز - هوش مصنوعی - امنیت، کلان داده، حریم خصوصی، جنگ های سایبری - شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها - مالکیت و مالیت اشیا مجازی محور ۲. فلسفه - روش شناسی مطالعات اسلامی فضای مجازی - معرفت شناسی و فضای مجازی، هویت، تشخیص و عصر فضای مجازی - تأثیرات متقابل فلسفه و فضای مجازی - آینده پژوهی فضای مجازی اسلامی - الهیات و تکنولوژی، الهیات و هوش مصنوعی محور ۳. سیاست - حکمرانی اسلامی در فضای مجازی - وحدت جوامع اسلامی در فضای مجازی - فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی برای جوامع اسلامی - برنامه های کاربردی اسلامی - استقلال و حاکمیت ملی در فضای مجازی محور ۴. اخلاق - کدهای اخلاقی فضای مجازی - زیست اخلاقی در فضای مجازی، بایسته های اخلاقی حضور در شبکه های اجتماعی، صدمه های اخلاقی فضای مجازی و راهکارهای برون رفت از آن
چالش های اخلاقی خانواده در عصر فضای مجازی، شکاف دیجیتالی بین نسلی - اعتیاد به شبکه های مجازی از منظر اخلاق - چالش های اخلاقی اینترنت اشیا قابل ذکر است مقالات فقط به زبان انگلیسی یا عربی پذیرفته می شوند و تمامی مقالات پذیرفته شده این کنفرانس در پایگاه های پژوهشی معتبر نمایه خواهد شد. در طول دوره فراخوان، مقالات ارسالی حداکثر تا سه ماه بررسی و به مقالات پذیرفته شده گواهی اعطا خواهد شد. ارسال مقاله برای پژوهشگران و اخبار تکمیلی فقط از راه سایت همایش امکان پذیر است.


منبع:

1401/03/29
16:20:40
5.0 / 5
138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری