اتحادیه اروپا دنبال تحریم خدمات ابری به روسیه

اتحادیه اروپا دنبال تحریم خدمات ابری به روسیه

وب کنفرانس: اتحادیه اروپا در امتداد تحریم های جدید مقابل مسکو به تلافی جنگ اوکراین، روی ممنوعیت فراهم کردن خدمات ابری به روسیه کار می کند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، یک مقام اتحادیه اروپا با بیان این خبر به رویترز، اشاره کرد چنین اقدامی از نظر فنی، پیچیده است.

اگر این تحریم تصویب شود، مشخص نیست چگونه روی روسیه تاثیر خواهد گذاشت برای اینکه فراهم کنندگان اصلی خدمات ابری در اروپا، شرکتهای آمریکایی شامل آمازون، گوگل و مایکروسافت هستند.

اتحادیه اروپا هفته گذشته بسته جدیدی از تحریمها را مقابل روسیه و بلاروس تصویب گردید که شامل ممنوعیت واردات نفت، اقدامات محدودکننده مقابل بانک های روسی و ممنوعیت فراهم کردن خدمات مشاوره برای مسکو بود.

نسخه اولیه بیانیه مطبوعاتی درباره بسته تحریمها که سوم ژوئن از طرف شورای اتحادیه اروپا انتشار یافت، به ممنوعیت فراهم کردن خدمات ابری اشاره کرده بود اما بعدا اصلاح و اشاره به این ممنوعیت، حذف شد. این تحریم در متن حقوقی منتشره در ژورنال رسمی اتحادیه اروپا هم مشاهده نشد.

یک مقام مطبوعاتی شورای اتحادیه اروپا ذکر شدن تحریم خدمات ابری را یک خطا عنوان نمود و حاضر نشد درباره اینکه آیا تحریم مذکور، موجب بحث درباره این مساله میان کشورهای اتحادیه اروپا شده است، توضیحی دهد.

یک مقام اروپایی آگاه از تصمیمات درباره تحریمها، به رویترز اظهار داشت: ممنوعیت ارائه خدمات ابری هیچ گاه از طرف کمیسیون اروپا پیشنهاد نشد اما اتحادیه اروپا روی معرفی این ممنوعیت در دورهای بعدی تحریمها کار می کند؛ هر چند که چنین اقدامی از نظر فنی دشوار است.

بر اساس گزارش رویترز، میخائیل پودولیاک، مشاور رییس جمهور اوکراین در توییتی نوشت: اصلاح بیانیه مطبوعاتی از طرف شورای اتحادیه اروپا، بدون ارائه توضیح شفافی صورت گرفت و احتمال سبک شدن تحریمها را نشان داد. ما باید فشار تحریمها را افزایش دهیم نه اینکه آنها را کم نماییم.

منبع:

1401/03/21
10:18:27
5.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری