بازگشت آرامش به بازار موبایل

بازگشت آرامش به بازار موبایل

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل اتاق تجاری با اشاره به بازگشت آرامش به بازار موبایل اظهار داشت: با احتساب ذخیره دستگاه های روشن نشده ماه های قبل، فراوانی کالا در سطح عرضه کاملا مشهود است و جای نگرانی وجود ندارد.


امیر اسحاقی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به متعادل شدن عرضه و تقاضا در بازار اظهار داشت: باتوجه به میزان ثبت سفارش و تخصیص ارز قابل توجه برای واردات آتی، برنامه ریزی لازم از طرف بازرگانان جهت تامین نیاز بازار در ماه های آتی با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی انجام شده است. همین طور جهت جلوگیری از سوءاستفاده از واردات رویه مسافری آیفون از هرگونه سفته بازی، تلاش و اقدامات جدی از طرف نهادهای متولی انجام شده است.
وی افزود: درباب کالاهای بالای ۶۰۰ دلار باتوجه به رفع مشکلات سامانه ای و رفع احتمال ممنوعیت دائمی واردات، شاهد کاهش قیمت و بازگشت آرامش به بازار و جلوگیری از سوداگری و سفته بازی در بازار هستیم.
دبیر انجمن واردکنندگان موبایل اتاق تجاری ضمن عادی دانستن وضعیت تامین و عرضه در بازار موبایل، از واردات بیش از ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار دستگاه موبایل به کشور از شروع سال جاری تا اختتام اردیبهشت ماه آگاهی داد و اصرار کرد که با احتساب ذخیره دستگاه های روشن نشده ماه های قبل، فراوانی کالا در سطح عرضه کاملا مشهود است و جای نگرانی وجود ندارد.
اسحاقی اظهار داشت: از شروع سال جاری با افزایش واردات بوسیله رویه مسافری روبروی بودیم؛ تا جایی که در فروردین ماه تعداد ۲۴ هزارو ۵۴۰ دستگاه و در اردیبهشت ۳۷ هزار ۱۶۰ دستگاه موبایل آیفون بوسیله رویه مسافری وارد کشور شد. این در حالیست که واردات قانونی این برند توسط شرکتها طی دو ماه اخیر تا سه برابر کاهش داشته است.
وی اشاره کرد: باتوجه به تصمیم و برنامه ریزی دولت و وزارت صمت برای حفظ آرامش بازار و با تامین ارز تخصیص های موجود، پیش بینی می شود در ماه های آتی نیاز بازار بطور کامل با واردات تجاری برطرف شود و اقدامات سفته بازی و التهاب آور سوءاستفاده کنندگان از رویه واردات مسافری به سنگ خواهد خورد.
وی ادامه داد: می توان با تعامل و همکاری بین بخش خصوصی و وزارت صمت، راهکارهای مفیدی را در زمینه افزایش نظارت سیستمی بر زنجیره واردات و توزیع موبایل و برنامه ریزی برای تامین منظم و مورد نیاز بازار با درنظرگرفتن ملاحظات صرفه جویی در منابع ارزی و حفظ آرامش دائمی بازار تبیین و تدوین کرد. در همین راستا سیاستگذاری لازم در کمیته تجهیزات سیمکارت خور وزارت صمت با حضور ذی نفعان دولتی و خصوصی به زودی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1401/03/06
21:52:42
5.0 / 5
165
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , شركت , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری