راه اندازی جنبش کارمندان اپل برای افشای آزار و تبعیض

راه اندازی جنبش کارمندان اپل برای افشای آزار و تبعیض

به گزارش وب کنفرانس گروهی از کارمندان فعلی و سابق اپل با یکدیگر همراه شده و از همکارانشان دعوت نمودند روایت خود از تبعیض، آزار و تلافی که در این شرکت تجربه کرده اند را به اشتراک گذارند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، این گروه که هشتگ اپل تو (#AppleToo) نام دارد، تا ۲۷ اوت حدود ۵۰۰ مورد از چنین روایتهایی را جمع کرده و الان انتشار آنها را در سایت "مدیوم" رسمی خود آغاز نموده است. شر اسکارت، مهندس امنیتی اپل و چهره این جنبش در سایت مدیوم نوشت: به سبب اینکه خواندن روایتهای مذکور از نظر احساسی سنگین است، هر بار پنج روایت را به اشتراک خواهد گذاشت.

یکی از این داستانها مربوط به فروشنده سیاه پوست در انگلیس است که کوشش کرد حمایت روسای خودرا برای جلوگیری از فراگیر شدن نژادپرستی در محل کار جلب نماید. یک کارمند زن تعریف کرد چگونه از طرف یکی از اعضای تیم خود هدف آزار قرار گرفته اما مدیریت در این زمینه اقدامی نکرده است. یک روایت هم مربوط به کارمندی بود که هدف حمله فیزیکی یک مشتری قرار گرفته بود اما از حمایت مدیریت برخوردار نشده بود.

جنبش هشتگ اپل تو در توییتر اعلام نمود ۷۵ درصد این روایات موضوع مشترکی دارند که شامل نوعی تبعیض است.

اسکارلت در مصاحبه با پروتکل اظهار نمود: احساس می کند شرکت اپل باید مسئول شناخته شود برای اینکه مدیران این شرکت خودرا مسئول نمی دانند. افراد می خواهند صدایشان شنیده شود و حس نمی کنند که صدایشان به گوش اپل می رسد. ایشان سپس اضافه کرد: برخی از کارمندان که چند دهه در این غول فناوری سابقه حضور دارند، حس می کنند که مدیریت سابق بر این به حرف آنها گوش می کرد اما دیگر این طور نیست.

بر اساس گزارش انگجت، اپل در واکنش به خبر راه اندازی جنبش هشتگ اپل تو، در اطلاعیه ای اعلام نمود ما همه نگرانیها را جدی می گیریم و هنگامی که موضوعی مطرح می شود به تحقیق می پردازیم و بنا بر رعایت حریم خصوصی افراد، درباره مسائل مربوط به کارمند خاصی صحبت نمی نماییم.

منبع:

1400/06/10
23:59:11
5.0 / 5
271
تگهای خبر: اپل , تجربه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری