علیرغم وعده قبلی؛

یوتیوب در مقابله با اخبار جعلی حامیان ترامپ ناكام ماند

یوتیوب در مقابله با اخبار جعلی حامیان ترامپ ناكام ماند

یوتیوب در دسامبر گذشته وعده داده بود که با انتشار اخبار جعلی انتخاباتی روبرو شود، ولی اکنون مشخص شده که این پلت فرم در عمل به وعده اش ناکام مانده است.به گزارش وب کنفرانس به نقل از انگجت، اخیرا مشخص شده شبکه ای از کانال های فعال در یوتیوب که با رسانه های افراطی جمهوری خواه و دست راستی در ارتباط بوده اند، اخبار و اطلاعات غلطی را در مورد تقلب انتخاباتی در آمریکا منتشر نموده اند و یوتیوب هیچگاه موفق به شناسایی آنها نشده است.
شبکه مورد اشاره پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ فعال شد و بارها و بارها اخبار و اطلاعاتی در مورد تقلب در روند رأی گیری منتشر نمود. این شبکه حتی در ساماندهی حمله به کنگره آمریکا هم نقش ایفا کرد و تا چند روز قبل به فعالیت خود ادامه می داد تا سرانجام توسط یوتیوب شناسایی و خنثی شد.
یکی از این کانال های فعال در یوتیوب Epoch Times نام دارد. بررسی ها نشان داده است این کانال و سایر کانال های در رابطه با آن ۱.۱ میلیون نفر مشترک دارند و ویدئوهای ارسالی در آنها ده ها میلیون بار مشاهده شده است. نخستین بار شرکت رسانه ای بازفید موفق به شناسایی این شبکه اطلاع رسانی دروغ پراکن شد و مبحث را به یوتیوب اطلاع داد. در ادامه یوتیوب ویدئوهای حاوی اخبار و اطلاعات جعلی را حذف نمود.
کارشناسان می گویند این رویداد نشان داده است یوتیوب در شناسایی و حذف مجاری و کانال های انتشار اخبار و اطلاعات جعلی چندان موفق نبوده و باید فرایندهای خویش را در این حوزه اصلاح کند.


منبع:

1399/10/21
20:58:17
0.0 / 5
1064
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری