تغییرات انتخاباتی فیسبوك و توییتر به وضع عادی برگشت

تغییرات انتخاباتی فیسبوك و توییتر به وضع عادی برگشت

به گزارش وب کنفرانس شرکتهای فیسبوک و توییتر تغییراتی که در سیاستهای خود به منظور مقابله با انتشار اخبار نادرست درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داده بود را رفع و اعلام نمودند این تغییرات دیگر ضرورتی ندارند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، توییتر در طول انتخابات آمریکا "ری توییت کردن" پستهای دیگران را دشوارتر کرده و مردم را تشویق می کرد قبل از ارسال مطلبی، توضیحی را اضافه کنند. این شرکت به دنبال مشاهده کاهش ۲۰ درصدی ارزش سهامش بعد از این تغییرات، اعلام نمود به وضعیت سابق "ری توییت با یک کلیک" برمی گردد. فیسبوک بعد از انتخابات، منابع خبری که معتبر می دانست را در شبکه اجتماعی خود تقویت کرده بود تا مطمئن شود کاربران اطلاعات باکیفیت دریافت می کنند اما این مساله دیگر به فوریت سابق نیست. فیسبوک در اطلاعیه ای اعلام نمود این یک تغییر موقتی بود که صورت گرفته بود.

اگرچه تئوریهای توطئه انتخابات حالا که شکایتهای انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به جایی نرسیده و پیروزی جو بایدن توسط کالج الکترال تایید شده است، تهدید کمتری به حساب می آیند اما این شرکتهای شبکه اجتماعی درست زمانی به مقررات قدیمی خود برمی گردند که احیانا بزودی با مشکلات اطلاعات سلامت عمومی پیرامون واکسنهای کووید ۱۹ روبرو می شوند. بعنوان مثال دپارتمان سلامت عمومی آلاباما روز چهارشنبه درباره شایعاتی اخطار داد که در شبکه های اجتماعی درباره پرستاری که بعد از تزریق واکسن کووید ۱۹ به حال مرگ افتاده، انتشار یافته است. این دپارتمان از مردم خواست به دنبال اطلاعات از مقامات سلامت و رسمی باشند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هر دو شرکت فیسبوک و توییتر سیاستهایی را برای مقابله با اطلاعات گمراه کننده درباره ویروس کرونا اجرا کرده اند. توییتر روز چهارشنبه اعلام نمود مقرراتش شامل بیانیه هایی خواهد بود که حاوی اطلاعات گمراه کننده و نامطلوب درباره واکسنهای کووید ۱۹ هستند. فیسبوک هم اعلام نموده که اطلاعات نادرست درباره واکسنها را که بعنوان اظهارات کارشناسان منتشر می شود، حذف خواهد نمود و به کاربران کمک می کنند متوجه شوند که با چنین اطلاعات نادرستی سروکار داشته اند.

منبع:

1399/09/28
15:41:28
5.0 / 5
1189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری