اتصال ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

اتصال ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاه های متصل به اینترنت اشیا با رشدی سریع به بیش از 30 میلیارد واحد می رسد و تعداد آنها از تعداد دستگاه های غیر متصل به اینترنت اشیا پیشی می گیرد.به گزارش وب کنفرانس به نقل از آر تی اینسایت، در سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاهها و وسایل مرتبط به اینترنت اشیا مانند خودرو ها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت اشیا مانند گوشیها، لپ تاپ ها و کامپیوتر ها پیشی گرفت.
یافته های مؤسسه IoT Analytics نشان میدهد تا آخر سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱.۷ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می شوند. اینترنت اشیا نسل سوم اینترنت است که بوسیله آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می شود.
IoT Analytics بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیک هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت نیز در سالهای اخیر رشد کرده و در خیلی از شهرها نیز شاهد استفاده از زیرساخت های هوشمندی هستیم که به اینترنت اشیا متصل می شوند.
در سال ۲۰۲۰ بازار محصولات اینترنت اشیا ارزشی بیش از ۴۲۳ میلیون دلار داشت که انتظار می رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال ۲۰۲۵ به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.

1399/09/16
20:42:22
5.0 / 5
1295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری