تیك تاك بدون الگوریتم اصلی به فروش می رود

تیك تاك بدون الگوریتم اصلی به فروش می رود

به گزارش وب كنفرانس شركت چینی بایت دنس كه شركت مادر تیك تاك است، می خواهد این اپلیكیشن ویدیویی را بدون الگوریتم اصلی آن در آمریكا به فروش برساند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست به نقل از یک منبع مطلع نوشت: بایت دست کد سورس اصلی اپلیکیشن تیک تاک را به هیچ خریدار آمریکایی نخواهد داد اما تیم فناوری تیک تاک در آمریکا می تواند الگوریتم جدیدی طراحی کند.

الگوریتم تیک تاک سبب می شود صفحه اصلی اپلیکیشن که با نام صفحه "برای شما" شناخته می شود، جدید ترین ویدیوها و ترندها را به کاربران برنامه نشان دهد.

کارشناسان پیش از این اظهار کرده بودند هر شرکتی که فعالیت های آمریکایی تیک تاک را خریداری کند، اگر اپلیکیشن را بدون الگوریتم دریافت کند با شرایط دشواری مواجه می شود چونکه این فناوری برتر از فناوری مورد استفاده رقیبان است و اگر تیک تاک بدون الگوریتم فروخته شود، خریداران جدید باید الگوریتمی برای جایگزینی آن طراحی نمایند.

گزارشهایی که پیش از این منتشر گردید از آن حکایت می کند که دولت چین اواخر ماه میلادی گذشته در لیست صادرات فناوری خود تغییراتی داد که شرکتهای چینی را ملزم می کند قبل از صادرات فناوری خود موافقت دولت چین را کسب کنند. کارشناسان می گویند الگوریتم تیک تاک هم تحت چنین فهرستی قرار می گیرد. بایت دنس با فروش تیک تاک بدون الگوریتمهای کلیدی می تواند داراییهای تیک تاک در آمریکا را بدون کسب موافقت وزارت بازرگانی چین به فروش برساند.

بایت دنس تا سه شنبه ۱۵ سپتامبر مهلت دارد فعالیت های آمریکایی خویش را به یک شرکت آمریکایی واگذار کند. ترامپ ماه گذشته دو فرمان اجرایی صادر کرد که بایت دنس را ملزم کرد داراییهای تیک تاک در آمریکا را به فروش رساند در غیر این صورت با ممنوعیت در آمریکا روبرو می شود. همینطور طبق حکم ترامپ، شرکتهایی آمریکایی از ۲۰ سپتامبر اجازه داد و ستد با بایت دنس را ندارند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، ماههاست که سیاستمداران هر دو حزب حاکم در آمریکا نسبت به مالکیت چینی اپلیکیشن تیک تاک که محبوبیت گسترده ای در این کشور دارد، ابراز نگرانی کرده اند. مقامات آمریکایی از امنیت و حریم خصوصی این اپلیکیشن محبوب انتقاد کرده و مدعی هستند اطلاعات کاربران آمریکایی امکان دارد در اختیار دولت چین قرار گیرد. در مقابل، تیک تاک ادعاهای مذکور در مورد قرار دادن اطلاعات کاربران در اختیار مقامات چینی را تکذیب کرده است.

منبع:

1399/06/24
13:30:39
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: اپل , شركت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری