هجوم كاربران برای دانلود وی چت قبل از ممنوعیت آمریكا

هجوم كاربران برای دانلود وی چت قبل از ممنوعیت آمریكا

وب كنفرانس: بعد از صدور فرمان رئیس جمهور آمریكا برای ممنوعیت اپلیكیشن چینی وی چت، كاربران بیشتری در آمریكا به دانلود این برنامه پیام رسان و گزینه دیگری به نام سیگنال پرداختند.به گزارش وب کنفرانس به نقل از ایسنا، کاربران وی چت در آمریکا به سبب نگرانی از احتمال حذف شدن این اپلیکیشن از فروشگاههای دانلود برنامه، به نصب این برنامه پرداختند. سایر کاربران به خصوص کاربران چینی گزینه های دیگری مانند سیگنال را که متعلق به بنیاد سیگنال است، دانلود کرده اند.

دونالد ترامپ جمعه گذشته فرمانی را امضا کرد که از ۴۵ روز دیگر به اجرا گذاشته می شود و عرضه اپلیکیشن وی چت در فروشگاههای برنامه اپل و گوگل را ممنوع خواهدنمود. وی چت نقش محوری در زندگی دیجیتالی شهروندان چینی دارد و بیش از یک میلیارد نفر جمعیت چین از این برنامه برای خرید، پرداخت پول، ارسال ایمیل، وب گردی و تمامی اشکال ارتباطات تجاری و شخصی استفاده می نمایند. خیلی از چینیها از شماره تلفن یا ایمیل استفاده نمی کنند. کسانی که به چین سفر می کنند، ناچارند برنامه وی چت را دانلود کنند در غیر این صورت ممکنست نتوانند پول خریدهای کوچک را پرداخت کنند.

طبق گزارش حسگر تاور، دانلود اپلیکیشن وی چت در آمریکا در مدت شش روز گذشته نسبت به هفته پیش که هنوز ممنوعیت آمریکا اعلام نشده بود، ۴۱ درصد بالا رفته است. دانلود اپلیکیشن سیگنال در آمریکا ۳۰ درصد و در چین ۹۰ درصد جهش پیدا کرده است.

استفانی چان، استراتژیست موبایل اینسایت در حسگر تاور به رویترز اظهار داشت: مزیت اپلیکیشن سیگنال این است که رمزنگاری قوی دارد.

کاربران وی چت همین طور به اپلیکیشن پیام رسان کیوکیو (QQ) که آن هم متعلق به تنسنت هولدینگز است، روی آورده اند برای اینکه شامل ممنوعیت آمریکا نشده است. دانلود این برنامه در آمریکا طی هفته گذشته سه برابر شد.

برخی از مهاجران چینی و کارشناسان نگران هستند که ممنوعیت وی چت در آمریکا موجب قطع ارتباط آنها با دوستان و خانواده شان در چین شود که در آنجا بیشتر برنامه های پیام رسان محبوب آمریکایی نظیر فیسبوک، واتساپ و تلگرم از طرف دولت چین مسدود شده اند.

هنوز مشخص نیست دولت آمریکا در اواسط سپتامبر چگونه ممنوعیت وی چت را به اجرا خواهد گذاشت. ممکنست به اپل و گوگل دستور داده شود وی چت را از فروشگاه برنامه خود حذف نمایند یا امکان دسترسی به این برنامه ها برای کاربران آمریکایی متوقف شود و یا دیگر بروزرسانی آنها را دریافت نکنند.

بر اساس گزارش رویترز، بعضی از کاربران در آمریکا اعلام نموده اند می خواهد با بهره گیری از VPN به استفاده از وی چت ادامه دهند.

منبع:

1399/05/25
13:40:34
5.0 / 5
2226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری