ژاپنی ها و آمریكایی ها طلایه دار مبارزه با تغییرات جوی

ژاپنی ها و آمریكایی ها طلایه دار مبارزه با تغییرات جوی

به گزارش وب كنفرانس نتیجه یك بررسی نشان داد شركت های BP، مایكروسافت و سونی در بین ۱۷۸ شركت از نظر شفافیت و اقدامات مربوط به تغییرات جوی در رتبه های برتر قرار گرفتند.به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، اغلب شركت هایی كه در زمینه شفافیت و اقدامات مربوط به تغییرات جوی در رتبه های برتر قرار گرفتند، در ژاپن و آمریكا مستقر هستند در حالیكه در سطح منطقه ای، اروپا میزبان بالاترین شمار این شركت ها بوده است.

شركت ها از جانب مشتریان و سرمایه گذاران برای تقویت تلاش ها به منظور كمك به آهسته شدن روند تغییرات جوی مطابق با توافق جوی ۲۰۱۵ پاریس تحت فشار قرار گرفته اند تا با حذف استفاده از سوختهای فسیلی، مانع از انتشار گازهای گلخانه ای شوند.

نهاد غیرانتفاعی CDP كه پیش از این بعنوان پروژه افشای كربن شناخته شده بود، دو درصد از بیشتر از ۸۰۰۰ شركت را كه آمار محیط زیستی خویش را عرضه كرده بودند در بخش A List شاخص خود رتبه بندی كرد.

انتشار A List با دیدار سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس همزمان شده است. در این كنفرانس سران كشورها، دولت ها و سایر چهره های كلیدی حضور پیدا خواهند كرد.

طبق گزارش CDP، در یكی از نمونه های اقدامات مثبت، شركت الكترونیكی سونی ژاپن كنسولهای بازی را از نظر مصرف انرژی بهینه كرده و شركت اسباب بازی دانماركی لگو تا سال ۲۰۲۵ از مواد پایدار برای بسته بندی محصولاتش و تا سال ۲۰۳۰ در همه محصولاتش استفاده خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، نامهای جهانی مطرح در این لیست شامل استرا زنكا، اورئال، سنزبری، نستله، لگو، وال مارت و بایر هستند.

مایكروسافت هفته جاری متعهد شد میزان انتشار كربن را به اندازه ای كه در ۴۵ سال قبل منتشر نموده است، كم كند.
1398/11/01
17:26:32
5.0 / 5
4642
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری