رفع لطمه پذیری خطرناك در مرورگر مایكروسافت

رفع لطمه پذیری خطرناك در مرورگر مایكروسافت

وب كنفرانس: مایكروسافت تأیید كرده كه به زودی یك لطمه پذیری امنیتی خطرناك را در مرورگر اینترنت اكسپلورر برطرف خواهدنمود.به گزارش وب كنفرانس به نقل از انگجت، مایكروسافت سواستفاده از لطمه پذیری مورد اشاره را تأیید كرده، اما می گوید این لطمه پذیری در حد محدودی است. این شركت به جزئیات بیشتری دراین زمینه اشاره نكرده است.
حفره امنیتی مذكور به مهاجمان امكان می دهد تا حافظه موتور مرورگر مایكروسافت را دستكاری كرده و مورد سواستفاده قرار دهند. اشكال مذكور مربوط به نسخه های IE۹، IE۱۰ و IE۱۱ مرورگر اینترنت اكسپلورر است.
با اجرای كدهای مخرب بوسیله این مرورگرها، امكان نفوذ به كامپیوتر های شخصی و سرقت اطلاعات خصوصی آنها وجود خواهد داشت. هفته گذشته شركت موزیلا هم از وقوع نقص مشابهی در مرورگر فایرفاكس آگاهی داده بود.
وقوع حملات مشابه به مرورگرهای اینترنتی سبب شده تا وزارت امنیت داخلی آمریكا با صدور یك بیانیه به كاربران اینترنت سفارش كند تا در زمان استفاده از مرورگرها برخی دسترسی های برنامه جاوا را غیرفعال كنند و همچون امكان دسترسی به jscript.dll را محدود كنند.
موزیلا اعلام نموده برای حل مشكل مذكور به زودی یك وصله نرم افزاری عرضه می كند، اما مایكروسافت می گوید این كار را تا ماه آینده و همزمان با عرضه بسته امنیتی به روزرسان خود انجام می دهد.


منبع:

1398/10/29
23:38:48
5.0 / 5
4595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری