شكایات پستی را در سامانه ۱۹۵ ثبت كنید

شكایات پستی را در سامانه ۱۹۵ ثبت كنید

وب كنفرانس: وضعیت شكایت های ثبت شده از خدمات پستی در گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آمده است و كاربران همین طور می توانند در صورت نارضایتی از هر یك از خدمات پستی، به سامانه 195 بازگشت و مورد شكایت خودرا اعلام كنند.


به گزارش وب كنفرانس به نقل از ایسنا، سامانه ثبت و پاسخگوئی به شكایات ۱۹۵ به منظور افزایش رضایت كاربران و رسیدگی به شكایت های مردمی در حوزه های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل تلفن ثابت، اینترنت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان به راه افتاده است.
اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا اختتام شهریور ماه سال جاری را منتشر نموده است. در نمودار منتشره، رنگ آبی مربوط به تیرماه، رنگ قرمز مربوط به مردادماه و رنگ سبز مربوط به شهریور سال جاری است.
مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده عبارتند از: تعداد كل شكایت های ثبت شده از شركت پست جمهوری اسلامی ایران در بازه شهریورماه (۱۱۱ مورد) نسبت به مرداد ماه سال جاری (۵۶ مورد) افزایشی قابل توجه و دو برابری داشته است. بیش ترین شكایت مشتركین از شركت پست جمهوری اسلامی ایران مربوط به سرویس پیشتاز است. از مجموع ۱۱۱شكایت ثبت شده در بازه زمانی شهریورماه ۷۲ مورد (حدود ۶۵ درصد) رسیدگی شده است. آن طور كه در گزارش رگولاتوری آمده، بنظر می رسد عدم آگاهی مشتركین در دفاتر پستی از نحوه ثبت شكایت در سامانه ۱۹۵مشهود و غیر قابل اجتناب است.
كاربران سرویس های ارتباطی، فناوری اطلاعات و پستی می توانند با مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات، تماس با تلفن گویای ۱۹۵ و یا صندوق پستی ۱۹۵-۱۶۳۱۵، شكایت های خودرا از سرویس های مختلف حوزه ICT ثبت و پیگیری كنند. بدین سبب كاربران در صورت نارضایتی از هر یك از خدمات پستی، می توانند به این سامانه بازگشت و مورد شكایت خودرا اعلام كنند و همین طور از وضعیت رسیدگی به شكایت خود باخبر شوند.1398/08/02
00:39:59
5.0 / 5
4328
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
WebMeet

webmeet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت وب كنفرانس محفوظ است

وب كنفرانس

کنفرانس تحت وب و چت تصویری